Чт, 2019-06-20, 09:03:18 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua

Каталог статей

Головна » Статті » Пам'ятки для дитячих садків та закладів освіти

Обережно, травматизм у школі!
        Забиття найчастіше виникає внаслідок ударів тупим предметом. Основними його ознаками є біль, порушення функції пошкодженого органу, припухлість і синяк, що набуває зеленого, а згодом жовтого кольору. Перш за все необхідно створити спокій пошкодженому органу. На місце забиття покласти холод, що зменшить набряк і крововилив.
    Розтягнення зв'язок суглобів виникають внаслідок надмірного згинання чи розгинання при піднятті ваги, падінні, під час бігу. Розтягнення  зв'язок супроводжується болем, обмеженням рухомості і набряком в ділянці травми. Перша допомога полягає у створенні хворому повного спокою, накладанні тугої пов'язки, а на поверхню – холоду. При розривах зв'язок верхню кінцівку фіксують косинкою, а нижню - транспортною шиною.
    Вивихи найчастіше виникають у результаті механічної травми. Симптомами вивиху є: біль у ділянці суглобу, деформація ділянки суглобу, відсутність активних і неможливість пасивних рухів у суглобі, вимушене положення кінцівки. Перша допомога направлена на зменшення болю: необхідно  прикласти холод на ділянку пошкодженого суглобу, створити нерухомість кінцівки. При вивиху верхньої кінцівки її фіксують за допомогою косинки, при вивиху нижньої кінцівки її іммобілізують з допомогою шин. Не слід самому пробувати вправляти вивих. Це лікарська процедура.
   Переломи поділяються на відкриті і закриті. До закритих належать такі переломи, при яких шкіра на місці перелому не пошкоджується. При відкритих переломах мають місце пошкодження м'яких тканин, в т. ч. і шкіри, що може бути результатом впливу травмуючої сили ззовні або відламку кістки зсередини. Рана – це вхідні ворота для інфекції, тому може розвинутися гнійне запалення м'яких тканин, що оточують кістку, запалення самої кістки і навіть загальне зараження крові. При відкритому переломі перша допомога, перш за все, полягає в зупинці кровотечі і накладанні стерильної пов'язки, спокій пошкодженій кінцівці забезпечують накладанням шин.
    Хімічні опіки виникають при дії на шкіру агресивних хімічних речовин: кислот, лугів тощо. Якщо кислота або луг потрапила на шкіру через одяг, то спочатку треба змити її водою з одягу, а потім обережно розрізати і зняти з потерпілого мокрий одяг, після чого промити шкіру великою кількістю проточної води протягом 20-25 хвилин. При попаданні на тіло людини кислоти або лугу у вигляді твердої речовини необхідно видалити її сухою ватою, а потім промити водою. При хімічному опіку повністю змити хімічні речовини водою не вдається. Тому необхідно обпечену ділянку шкіри просушити і накласти стерильну пов'язку.
   При ураженні електричним струмом, насамперед, потрібно  звільнити потерпілого від контакту з електрострумом (людина, що надає допомогу має бути одягнена у гумові чоботи і рукавички). При зупинці дихання проводять штучне дихання, яке  не припиняють протягом тривалого часу до надання кваліфікованої медичної допомоги.  
 Завідувач методичного кабінету БЖД населеннянавчально-методичного центру –   Федор О.Т. 
Категорія: Пам'ятки для дитячих садків та закладів освіти | Додав: Настя25 (2013-09-24)
Переглядів: 358 | Рейтинг: 0.0/0