Чт, 2019-06-20, 09:05:58 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua

Каталог статей

Головна » Статті » Пам'ятки для населення

Захворювання небезпечні для людини, які можуть переносити тварини
      Захворювання небезпечні для людини, які можуть переносити тварини: 
1.  Ехінококоз
  Це гостре інфекційне паразитарне захворювання, що передається собаками. Вони можуть заразитися в внаслідок вживання сирого м'яса інфікованих тварин. Хвороба передається через слину собаки, потрапляючи відразу в кров. Найчастіше вона вражає печінку, рідше легені та інші органи людського тіла. Люди, які страждають від ехінококозу, часто мають такі симптоми, як кашель, висип, різку втрату ваги і болю в правому боці або в грудях. 
2.  ТоксоплазмозІнше захворювання, що передається тваринами, в основному кішками. Причиною захворювання є бактерія, яка виділяється з сечею, фекаліями, слиною і молоком кішки. Можна заразитися при безпосередньому контакті з кішками, граючи з ними або дозволяючи їм себе облизувати. Ті, в свою чергу, заражаються за рахунок споживання м'яса заражених тварин.Симптоми захворювання схожі з простої вірусної застудою. Це запалення дихальних шляхів і мигдаликів, лихоманка, збільшення лімфатичних вузлів в області шиї. Нерідко хвороба протікає взагалі без будь-яких симптомів. Лікування проводиться по спектру антибіотиків. Якщо ж у вас є домашня кішка - регулярно возите її на огляд до ветеринара.
3.  Сказ
   Це смертельне інфекційне захворювання, що передається собаками, вовками, лисицями, кішками та іншими теплокровними тваринами. Людина заражається цією хворобою в результаті подряпин, укусів, облизування інфікованим твариною. Дуже часто ваш вихованець може, будучи носієм хвороби, не мати ніяких видимих ​​ознак інфікування. У людей симптоми даної хвороби виражаються в підвищеній дратівливості, порушенні сну, болі в місці укусу, підвищеному слиновиділенню, потовиділенні, утрудненому диханні. При укусі будь-якої тварини обов’язково зверніться до лікаря.
4.  Часотка
    Хвороба найчастіше передається від кішок. Проявляється у виникненні червоної висипки, яка може бути на будь-якій ділянці тіла. Якщо ваш вихованець починає гарячково свербіти, а бліх на ньому не видно - терміново везіть його до ветеринара. Діагностується захворювання швидко і лікується легко, але воно вкрай неприємно і дуже заразне. Тому не дайте хвороби перекинутися на всіх членів вашої родини.
5. Феліноза (хвороба від котячих подряпин)
   Це гостре інфекційне захворювання, яке в основному передається від кішок. Можна заразитися, просто граючи з кішкою і отримавши навіть незначну подряпину. Симптоми - висока температура, збільшення лімфатичних вузлів у пахвових западинах і на шиї. Інші ознаки хвороби: нудота, втома, лихоманка і рідко напади. Захворювання лікується по спектру антибіотиків.
6.  Ку-гарячка
   Хвороба передається найчастіше від сільськогосподарських тварин. Інфекція передається людям в результаті вживання тваринних продуктів, заражених паразитами, або при прямому контакті з інфікованими тваринами. Симптоми хвороби - втома, лихоманка, озноб, сильний головний біль, м'язові болі, безсоння. Відзначається почервоніння обличчя, шиї і горла. В окремих випадках висип з'являється на животі, спині і грудях.
7.  Сальмонельоз
    Можна заразитися при попаданні в організм забруднених продуктів харчування, води, а також при контакті з зараженим тваринам. Найпоширенішими симптомами хвороби є головний біль, лихоманка, діарея, нудота, озноб, зневоднення. Деякі домашні птахи, такі як папуги і голуби також можуть бути переносниками хвороб. Люди можуть отримати запалення легенів з початковими симптомами, схожими на грип. Важка форма захворювання включає пневмонію, розлад травлення і нервової системи.
    З А П А М ‘Я Т А Й Т Е!  Якщо у вас в будинку є тварина - дуже важливо періодично показувати його ветеринару для профілактичного огляду. 
  Навіть якщо ви не хворі і ваш вихованець відчуває себе відмінно - пам'ятайте: тварина може бути носієм хвороби. Дуже багато чого буде залежати від вашого пильного спостереження за своїм домашнім тваринам - шкода здоров'ю в іншому випадку може бути непоправною.  
   Матеріал підготовлено методистом обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області  Треніна А.С.
Категорія: Пам'ятки для населення | Додав: Настя25 (2014-03-19)
Переглядів: 594 | Рейтинг: 0.0/0