Чт, 2019-06-20, 09:07:16 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua

Каталог статей

Головна » Статті » Пам'ятки для населення

СОНЯЧНА АЛЕРГІЯ (ФОТОДЕРМАТОЗ): ПРИЧИНИ, СИМПТОМИ, ПЕРША ДОПОМОГА

Звичайно, щось чули про "шкідливу сонячну радіацію", але ж користь теж очевидна, і це не тільки колір, а ще й вітамін D, який виробляється організмом виключно під впливом ультрафіолету. Однак важливо пам'ятати, що перебування на сонці таїть в собі ще одну небезпеку, а саме -  сонячну алергію (фотодерматоз), або як її ще називають сонячну кропив'янку.

Причини сонячної алергії

 Звичай, в жодному разі не можна позбавляти себе повністю сонця, тому що дефіцит вітаміну D для організму дуже небезпечний і може викликати не тільки глибоку депресію, а й уповільнити ріст клітин, спровокувати остеопороз, рахіт, артрит, порушення зору, втрату ваги і апетиту. Однак дуже важливо пам'ятати, що все добре в міру і надмірна любов до сонячних ван може також привести до різного роду захворювань, серед яких і числиться сонячна алергія.

 Важливо знати, що сонячні промені самі по собі не є алергеном, але вони здатні спровокувати в людському організмі скупчення цих самих алергенів.

 1. У групі ризику в першу чергу виявляються люди, у яких спостерігаються проблеми в роботі нирок, печінки і надниркових залоз.
 2. Схильністю до прояву сонячної алергії можна також вважати білий колір шкіри з великою кількістю веснянок або родимих ​​плям.
 3. Вагітність відноситься до періоду підвищеного навантаження на організм, що і може спровокувати алергічну реакцію на сонце.
 4. Прийом деяких лікарських препаратів, що особливо мають протизапальну дію, також може стати причиною прояви сонячної кропив'янки.
 5. Стан загальної слабкості організму і ослаблення імунітету, також є фактором ризику придбання алергії на сонце.

Симптоми прояви сонячної алергії

 Вже через годину-півтора після безперервного перебування на відкритому сонці може проявитися перша негативна реакція у вигляді червоних плям і схожих на опіки пухирів, може з'явитися свербіж шкіри. Іноді організм реагує не відразу і висипання з'являються тільки через 18 годин, а в окремих випадках і через три доби. Якщо організм особливо чутливий, то він може відреагувати бронхоспазмом (нападом задухи), різким зниженням артеріального тиску і навіть втратою свідомості. Найбільш неприємним симптомом алергії на сонце є, мабуть, сильний свербіж, з яким неможливо миритися.

Профілактика сонячної алергії:

 • почніть активний прийом сонячних ванн з короткого перебування на відкритому сонці, нехай в перші дні це буде всього лише 10-15 хвилин, після чого сховайтеся в тінь, пам'ятайте, що сонячне світло відбивається від води і піску, і якщо ви відпочиваєте на узбережжі, то краще накинути на плечі легку накидку;
 • постарайтеся уникати прийому лікарських препаратів, здатних спровокувати алергію на сонці;
 • постарайтеся не використовувати або звести до мінімуму застосування парфумерії, ароматичних масел і дезодорантів;
 • при схильності до сонячної алергії рекомендується носити одяг з натуральних тканин, який закриває тіло від прямого впливу ультрафіолету;
 • використовуйте креми для тіла з сонцезахисним фільтром;
 • не створюйте проблему на підсвідомому рівні, тобто не налаштовуйте себе на те, що може трапитися. А вже якщо ваші побоювання не безпідставні, то зверніться до алерголога, який призначить проходження аналізів і тестів для виявлення схильності до цього захворювання.

Перша допомога при сонячній алергії

 Якщо прояви сонячної алергії привели до того, що людина втратила свідомість, то потрібно обов'язково викликати "швидку допомогу", а до її приїзду зробити деякі заходи допомоги самостійно:

 • одяг повинен бути вільним і не дратувати пошкоджену шкіру;
 • потерпілий повинен більше пити, щоб заповнити втрату рідини;
 • при високій температурі тіла (понад 38°С) необхідно прикласти холодний компрес (це може бути лід або пляшка з холодною водою) на область лоба, паху, гомілок;
 • якщо раптом на тлі високої температури відкривається блювота, хворого потрібно повернути на бік.

 

Бережіть себе і не хвилюйтеся заздалегідь з приводу тих проблем, яких може і не бути. Однак пам'ятайте - попереджений, значить озброєний!

 

Матеріал підготувала методист обласного методичного кабінету Треніна А.С.

Категорія: Пам'ятки для населення | Додав: Макс (2014-06-12)
Переглядів: 325 | Рейтинг: 0.0/0