Чт, 2019-06-20, 09:23:00 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua

Каталог статей

Головна » Статті » Пам'ятки для населення

Обережно: побутова хімія!
        Засоби побутової хімії, навіть зви­чайний пральний порошок чи сода, повинні зберігатись таким чином, щоб до них не могли дістатися діти.
·      Зберігати їх необхідно окре­мо від будь-яких харчових продуктів у відповідних ємностях з чіткими написа­ми.
·      Не варто зберігати в квартирі неві­домі хімічні речовини або такі, у яких вийшов термін використання.
·      При роботі з хімічними речовинами потріб­но надягати гумові рукавички, халати, а після закінчення робо­ти необхідно добре вимити теплою во­дою з милом і рукавички, і руки.
·      Засо­би, небезпечні в пожежному відношенні (бензин, ацетон, гас, деякі засоби для ви­ведення плям та ін.) повинні стояти в щільно закритих ємностях, бажано в та­ких, що не б'ються, подалі від джерел тепла та вогню.
·      При роботі з пожежонебезпечними за­собами забороняється палити цигарки, запалювати сірники, включати електрона­грівальні прилади. Найбільш небезпечні випари горючих та легкозаймистих рі­дин. Тому краще всього працювати з такими речовинами (бензин, ацетон) на повітрі, поза помешканням.
·      Перед тим, як застосовувати будь-який засіб, необхідно уважно прочитати всі вимоги та рекомендації, наведені на упаковці чи в інструкції щодо викори­стання і суворо дотримуватися їх (осо­бливо ретельно - при роботі з отрутохі­мікатами).
·      Хімічні засоби необхідно за­стосовувати лише в таких кількостях, які вказані в інструкції.    
·      Не можна нахилятися низько над єм­ностями з хімічними речовинами (а тим більше нюхати їх, сильно втягуючи пові­тря) та над рідиною, що кипить, особли­во при вливанні в неї нової порції ріди­ни чи всипання порошку. Гарячі рідини не можна виливати в скляний посуд.
·      Всі роботи      з      отрутохімікатами (боротьба зі шкідниками) рекомендується здійснювати з використанням захисних окулярів та з марлевою пов'язкою чи респіратором для захисту органів дихання (особливо при сприскуванні рослин). Після роботи необхідно вимити руки і лице з милом, прополоскати ротову порожнину. Робочий одяг необхідно випрати.
·      Якщо після роботи залишилися неви­користані розчини отрутохімікатів, то їх ні в якому випадку не можна зливати у каналізацію, водоймище чи річку; їх необхідно закопати в землю у віддале­ному від помешкання місці.
·     Не варто створю­вати значні запаси побуто­вих хімічних препаратів, оскільки це призводить до збільшення концентрації токсичних випарів у жилих приміщеннях.    Ознаки отруєння токсичними речовинами: постійний кашель, головний біль, подразнення кон'юнктиви, втомле­ність, запаморочення, алергічні реакції шкіри, слабкість, носова кровотеча, галю­цинації, нудота, блювання, порушення координації рухів, блідість шкіри, у тяж­ких випадках - втрата свідомості.
Перша допомога: 
        Передусім треба якнайшвидше припи­нити подальше надходження отруйної речовини в організм. Якщо вона надхо­дила з повітрям, слід вивести постраждалого з приміщення на свіже повітря або щонайшвидше провітрити примі­щення. Розстібнути одяг, що ускладнює дихання, зняти пасок; дати прополоскати рот і горло розчином питної соди (1 чай­на ложка на склянку теплої води).
      Дати понюхати нашатирний спирт на ваті (у жодному разі не з пляшечки, щоб уникнути опіку слизових оболонок верх­ніх дихальних шляхів).
        Якщо речовина потрапила на шкіру, необхідно якнайшвидше зняти її ватним або марлевим тампоном, добре обмити ураже­ні місця теплою водою з ми­лом. При появі на шкірі набряк­лості, почервоніння, пухирів або виразок, закрити уражене місце чистим бинтом.
      При попаданні речовини в очі слід про­мивати їх великою кількістю теплої води протягом 15-20 хв., після чого накласти суху пов'язку.      Якщо речовина потрапила в шлунок, то в першу чергу слід промити його - дати випити 5-6 склянок теплої води, потім, подразнюючи пальцями задню стінку глотки та корінь язика, викликати блювання. Таке промивання проводиться повторно доти, поки промивні води не стануть чистими. При будь-якому отруєн­ні - навіть у легких випадках - слід ви­кликати лікаря.
                                Викладач обласних та м. Ужгород курсів Чінчевич С.О.
Категорія: Пам'ятки для населення | Додав: Настя25 (2013-12-18)
Переглядів: 573 | Рейтинг: 0.0/0