Чт, 2019-06-20, 10:08:15 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua

Каталог статей

Головна » Статті » Пам'ятки для населення

ДОПОМОГА ПРИ УКУСАХ КОМАХ

Але, на наш жаль, такі комахи як - оси, москіти, комарі є невід'ємною частиною природи. А, як відомо в природі не існує нічого зайвого, все продумано, але нам, то від цього не легше, особливо якщо ми чудовий вечір проводимо на березі лісового струмка і романтику порушує дзвін комарів, який набагато активніше міського комариного дзвону.

Шершні, бджоли, оси теж не приносять нам задоволення, особливо коли проявляють інтерес до наших товарів – цукерок, фруктів, солодким напоям. Укуси комах також не приносять нічого доброго: якщо укус комарів ще можна витерпіти, і то якщо їх небагато, то на укуси бджіл, ос та інших перетинчастокрилих наш організм часто відповість алергічними реакціями.

Укуси комах ос і бджіл

Бджоли кусаються рідко, проте їх укус дуже хворобливий, і частіше, ніж укуси інших комах, викликає алергічну реакцію. Бджоли кусаються тільки в тому випадку, коли захищаються, тому їх не потрібно турбувати, і тоді вона вас не вкусить. У бджіл жало зазубрені, і тому вони його після укусу не можуть витягнути, і буквально відривають від жала нижню частину свого тіла і незабаром вмирають. Таким чином, як ми побачили, без особливих причин бджолам кусатися просто невигідно.

Оси самі по собі агресивні, особливо коли зголодніє. У ос жало гладке, тому вона може вкусити людини підряд кілька разів. Також, оси частіше, ніж бджоли, є переносниками інфекцій, тому що харчуються часто в місцях скупчення сміття і різних відходів; бджіл же можна назвати більш «охайними», так як вони намагаються харчуватися нектаром, медом і пилком - дуже корисними продуктами природи . Нормальною реакцією після укусу комах є червона припухлість на шкірі, яка болить і свербить, але з часом проходить, тому особливого лікування не потрібно. При укусі кількох ос або бджіл, можлива токсична реакція, людина відчуває нудоту, часом може бути навіть блювота, слабкість, головний біль. Така ж реакція виникає і на укус однієї бджоли чи оси і в тому випадку, якщо у людини до них є алергічна реакція.

Укуси ґедзів, комарів, оводів

Ґедзі, москіти, комарі, а також і інші дрібні комахи ні за що не пропустять нагоди вас вкусити, на укуси цих комах також буває алергія. Іноді може виникнути незначне болюче відчуття, потім відчуття може турбувати досить довго. Якщо місце розчесати, можуть з'явитися як червоні припухлості, так і алергічний висип.

Допомога при укусах комах

Що ж робити, якщо вашу дитину або вас вкусили комахи?  При укусі оси ранку треба обробити і прикласти холод, при розвитку в порожнині рота набряку, терміново зверніться до медичного закладу за допомогою, до звернення, щоб зменшити набряк горло полощіть прохолодною водою. Якщо вкусила бджола, необхідно вийняти жало, продезінфікувати рану горілкою, спиртом.

Потім місце укусу треба охолодити за допомогою льоду, або примочок - так ви зможете попередити розвиток набряку і запобігти поширенню отрути комахи. Укуси комарів не такі небезпечні, однак не варто розчісувати місце укусу: обробіть місце спиртом, якщо ви особливо чутливі, накладіть змочену в спирті марлеву пов'язку. Якщо ж вкусив малярійний комар, зверніться за допомогою негайно. У малярійних комарів на крилах є темні плями, лапки довший, а коли вони сидять, їх тіло відносно поверхні знаходиться під кутом; тіло звичайного комара розташовується паралельно поверхні.

Будьте здоровими! Бережіть себе!

 

Матеріл підготував

заступник начальника обласних та м. Ужгород курсів з НВР

Кравець В.П.

 

Категорія: Пам'ятки для населення | Додав: Макс (2014-06-16)
Переглядів: 499 | Рейтинг: 0.0/0