Чт, 2019-06-20, 10:02:52 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua

Каталог статей

Головна » Статті » Пам'ятки для населення

Аварії на автомобільному транспорті
       Дуже часто призводять до аварій погані дороги (головним чином слизькі), несправність машин (на першому місці - гальма, на другому - рульове управління, на третьому - колеса і шини).
         Особливість автомобільних аварій полягає в тому, що 80% поранених гине в перші три години через рясні крововтрати. 
ЯК ДІЯТИ ПРИ НЕМИНУЧОСТІ ЗІТКНЕННЯ 
   Зберігайте самовладання - це дозволить керувати машиною до останньої можливості. Напружте всі м'язи, не розслабляйтеся до повної зупинки. Зробіть все, щоб піти від зустрічного удару: кювет, паркан, чагарник, навіть дерево краще ніж їдучий на Вас автомобіль. 
    Пам'ятайте про те, що при зіткненні з нерухомим предметом удар лівим або правим крилом гірше, ніж усім бампером. При неминучості удару захистіть голову. 
   Якщо машина йде на малій швидкості, вдавлюючись у сидіння спиною, і ,напружуючи всі м'язи, упріться руками в рульове колесо. 
      Якщо ж швидкість перевищує 60 км/год і Ви не є пристебнуті ременем безпеки, притисніться грудьми до рульової колонки.Якщо Ви їдете на передньому місці пасажира, закрийте голову руками і заваліться на бік, розпростершись на сидінні. Сидячи на задньому сидінні, постарайтеся впасти на підлогу. Якщо поруч з Вами дитина - накрийте її собою.
     ЯК ДІЯТИ ПІСЛЯ АВАРІЇ
    Визначтеся, в якому місці автомобіля, і в якому положенні Ви знаходитесь, чи не горить автомобіль і чи не підтікає бензин (особливо при перекиданні). Якщо двері заклинені, покиньте салон автомобіля через вікна, відкривши їх або розбивши важкими підручними предметами. Вибравшись з машини, відійдіть від неї якнайдалі - можливий вибух.
  ЯК ДІЯТИ ПРИ ПАДІННІ АВТОМОБІЛЯ У ВОДУ
  При падінні у воду машина може триматися на плаву якийсь час, достатній для того, щоб залишити її. Вибирайтеся через відкрите вікно, тому що при відкриванні дверей машина різко почне тонути.При зануренні на дно з закритими вікнами та дверима повітря в салоні автомобіля тримається кілька хвилин. Увімкніть фари (щоб машину було легше шукати), активно провентилюйте легкі (глибокі вдихи і видихи дозволяють наповнити кров киснем «про запас»), позбудьтеся зайвого одягу, захопіть документи і гроші. Вибирайтеся з машини через двері або вікно при заповненні машини водою наполовину, інакше Вам завадить потік води, що йде в салон. При необхідності розбийте лобове скло важкими підручними предметами. Протисніться назовні, взявшись руками за дах машини , а потім різко пливіть вгору. 
    ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ ОСОБИСТУ БЕЗПЕКУ ПРИ РУСІ У ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ 
   Перебуваючи в громадському транспорті, при відсутності вільних сидячих місць постарайтеся встати в центрі салону, тримаючись за поручень для більшої стійкості. Зверніть увагу на розташування аварійних і запасних виходів.При аварії біля виходів можлива паніка і тиснява. У цьому разі скористайтеся аварійним виходом, висмикнувши спеціальний шнур і видавивши скло.У разі пожежі в салоні повідомте про це водієві, відкрийте двері (за допомогою аварійного відкривання), аварійні виходи або розбийте вікно. 
  При наявності в салоні вогнегасника прийміть заходи до ліквідації вогнища, пожежі. Захистіть органи дихання від диму хусткою, шарфом або іншими елементами одягу. При падінні автобуса у воду дочекайтеся заповнення салону водою наполовину, затримайте дихання і виринайте через двері, аварійний вихід або розбите вікно.

 
Методист обласного методичного кабінету БЖД населення Треніна О.І.
Категорія: Пам'ятки для населення | Додав: Настя25 (2014-03-19)
Переглядів: 778 | Рейтинг: 0.0/0