Чт, 2019-06-20, 10:00:07 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua

Каталог статей

Головна » Статті » Пам'ятки

Щасливий політ залежить і від авіапасажирів..

    Авіаційні катастрофи,які за характером схожі на події в Казані (Російська Федерація) на початку листопада цього року,де майже миттєво гинуть  всі учасники польоту, в цивільній авіації трапляються дуже рідко—приблизно один раз на 100-110 мільйонів польотів.        

     Авіаційні катастрофи,які за характером схожі на події в Казані (Російська Федерація) на початку листопада цього року,де майже миттєво гинуть  всі учасники польоту, в цивільній авіації трапляються дуже рідко—приблизно один раз на 100-110 мільйонів польотів. Більшість є такими,коли пасажири можуть витримати удар при зіткненні літака з перешкодами – іншим повітряним судном,поверхнею землі,води,будівлею,тощо.

    Аналіз міжнародної асоціації авіаційного транспорту (ІАТА) свідчить,що  під час виникнення  аварій з кожних 100 повітряних суден у 86 випадках обмежується їх вибуттям з придатності до використання і лише у 14 випадках гине хоча б один пасажир.

       Особливу небезпеку являє собою пожежа на борту. Зайшовши в салон літака,,уважно вивчіть інструкцію з відкривання найближчого евакуаційного виходу. З’ясуйте, де знаходиться найближча до вас аптечка та вогнегасник. Бажано під час перебування на борту літака: -  щоб на вас був головний убір, виготовлений не з синтетичних матеріалів. Волосся на голові загоряється в першу чергу,тому не варто поливати голову лаком,бріоліном та ін.; -  жінкам не рекомендується, одягати синтетичні колготи і лосини, які можуть бути причиною сильних опіків нижньої частини тіла під час пожежі; -  звільніть кишені брюк від сірників,запальнички, в крайньому випадку перекладіть їх в кишеню піджака; ü  покладіть в кишеню ремінь або пояс,вони можуть бути використані в якості джгута; -  візьміть з собою декілька чистих гасових хусток; -  куріння на борту літака заборонено: ü  подбайте про те,щоб біля вас знаходилася пляшка з мінеральною водою; - під час пожежі закрийте жалюзі ілюмінатора щоб запобігти перекиданню вогню ззовні літака в салон; ü  відімкніть подачу повітря до вашого місця; з одного боку ,приплив повітря – це приплив кисню, "хліба” для вогню,з другого боку через нього у легені може потрапити  отруйний газ,що утворюється при горінні ізоляції; ü  виконуйте рекомендації та вимоги командира корабля та стюардеси. Найголовніше при пожежі – негайно вирушити до найближчого виходу,біля якого немає тисняви. Треба пам‘ятати,що велика небезпека при пожежі – дим ,а не вогонь. Отримавши опіки,ви,зазвичай, не втрачаєте свідомості, можете рухатись далі, вдихнувши дим, ризикуєте втратити свідомість і тоді допомогти вам проблема. Намагайтеся як фільтр використовувати підручні матеріали – носову хустинку,змочену мінеральною водою. Вона затримує до 80% токсичних речовин,завдяки солям,які розчинені в мінеральній воді. Окрім того,значно зменшується небезпека для трахеї та бронхів. Ні в якому разі не змочуйте хусточку спиртними напоями, лимонадом та різними "колами”. Рухайтеся до виходу пригнувшись – знизу диму завжди  менше. А повітря ж, холодніше Використовуйте для захисту від опіків верхній одяг,пледи,чохли від крісел. Не намагайтесь відкрити запасний люк якщо помітили ззовні вогонь і дим. Не беріть з собою ручну поклажу,не вчиняйте паніки. Від цього постраждають всі. Допомагайте стюардесі. Не менше,ніж дим і вогонь при пожежі в літаку небезпечний страх,який позбавляє людей розуму.    

Викладач обласних та м. Ужгород курсів Куло В.П.

Категорія: Пам'ятки | Додав: Настя25 (2013-12-18)
Переглядів: 208 | Рейтинг: 0.0/0