Чт, 2019-06-20, 09:28:31 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua

Каталог статей

Головна » Статті » Пам'ятки

Небезпека в харчовій добавці!
   Наявність харчових добавок в продуктах вказуються на упаковці продукту.Буквені коди «Е» (перша буква в слові Europe)  – це система класифікацій розроблена в Європі для зручності сприйняття. 
       Добавки нумеровані в залежності від тієї функції, яку вони виконують. Серії «Е» від 100 до 199 – це барвники, які підсилюють чи відновлюють колір продукту, від 200 до 299 – консерванти, які підвищують термін збереження продуктів, захищають їх від мікробів, грибків, тощо; від 300-399 – антиокислювачі, які захищають від окислення, наприклад від згіркнення жирів і зміни кольору. Далі йдуть згущувачі, емульгатори, піногасники, підсилювачі смаку й аромату. 
   На жаль, далеко не всі харчові добавки є безпечними для здоров'я. Споживче законодавство різних країн дозволяє використовувати ряд харчових добавок, які, на думку медичних працівників, мають шкідливий вплив на здоров'я. Так наприклад консерванти Е230-232, що використовуються при обробці фруктів, завдяки чому ті не псуються роками, містить фенол. 
    Через свою токсичну дію, ця речовина може спричинити  виникнення у людини низки важких захворювань. Незнання чи наївна довірливість до наявних у продуктах харчування (молокопродуктах, м'ясо ковбасній продукції, соках та плодоовочевих консервах, тощо) хімічних добавок може дорого коштувати нам, нашим дітям та близьким. Ціною може стати здоров'я, чи радше, його  втрата. Тому будьмо уважні при виборі продуктів для харчування, щоб уникнути небезпеки, яка часто прихована під відповідним «Е – кодом»!

 
Павко І.Й., заступник начальника  НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області  з навчальної та виробничої роботи
Категорія: Пам'ятки | Додав: Настя25 (2014-03-14)
Переглядів: 423 | Рейтинг: 0.0/0