Чт, 2019-06-20, 10:04:35 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua

Каталог статей

Головна » Статті » Пам'ятки

ДИХАТИ НА ПОВНІ ГРУДИ!
    На сьогоднішній день немає жодної країни, що перемогла туберкульоз остаточно. Він входить до «гарячої десятки» найбільш поширених захворювань у світі. Туберкульоз — це інфекційна, соціально небезпечна хвороба, що викликається мікобактеріями туберкульозу, протікає з періодичними загостреннями, рецидивами та ремісіями.
     Багато людей помилково думають, що туберкульоз — це хвороба ув’язнених, алкоголіків та інших асоціальних елементів. Вони вважають, що якщо людина живе в нормальних побутових умовах, повноцінно харчується та не вживає алкоголь і наркотики, то туберкульоз їй не страшний. 
   Але це не так. Основними шляхами інфікування є повітряний, харчовий, контактний. Найбільш загрозливим є повітряний шлях зараження, що становить до 90% випадків. Під час кашлю, співу, голосної розмови мікобактерії туберкульозу розповсюджуються від хворої людини на відстань 1-1,5м. 
    Тому особливу небезпеку завдає хворий на туберкульоз, який кашляє у місцях великого скупчення людей.Джерелом або резервуаром туберкульозної інфекції може бути не тільки хвора людина, а й деякі види сільськогосподарських тварин, птахів, риб, а також заражені мікобактеріями продукти тваринного і рослинного походження, ґрунт, органічні й неорганічні речовини, в яких живуть, розмножуються чи зберігаються збудники туберкульозу.Найбільш уразливі — люди зі зниженим імунітетом внаслідок тривалого стресу, депресії, виразкової хвороби, цукрового діабету, захворювань щитовидної залози, недостатнього харчування, поганих житлових умов, виснажливої праці тощо. Туберкульоз може маскуватися під різні хвороби. 
    Однак є декотрі ознаки, які дозволяють запідозрити туберкульоз:- постійна невмотивована слабкість,- підвищена втомлюваність,- погіршення або відсутність апетиту,- втрата ваги,- тривала лихоманка (частіше при температурі тіла 37,0-37,50С,- пітливість,- тривалий кашель (3 тижня та більше)- задишка,- кровохаркання.Помітивши будь-яку з цих ознак, негайно зверніться до медпрацівника! Ні за яких умов не займайтеся самолікуванням! Не затримуйте час звернення, адже чим раніше виявлений туберкульоз, тим ефективніше лікування!
    Головними в діагностиці туберкульозу є інструментальні та лабораторні методи обстеження. Флюорографія і рентгенографія органів грудної клітини покаже, чи є запальний процес в легенях, чи давно він, як сильно встиг поширитися. Є характерні рентген-ознаки, які можуть зі стовідсотковою ймовірністю підтвердити діагноз.
    Другий за значимістю вважається постановка проби Манту. Подібну процедуру проходять  діти— коли під шкіру передпліччя зі спеціального «пістолета» вводять трохи туберкулінового токсину і спостерігають за реакцією шкіри. Незважаючи на велику кількість хибнопозитивних результатів, даний метод до цих пір залишається актуальним для  перевірки туберкульозу у дітей.
      Щоб не захворіти на туберкульоз:
o  уникайте прямих контактів із хворими на туберкульоз людьми і тваринами;
o завжди пам'ятайте про правила особистої гігієни, особливо якщо за родом своєї діяльності ви спілкуєтеся з безліччю людей і відвідуєте громадські місця. Нехай у вашій сумочці завжди лежать носовичок і паперові серветки. Ніколи не користуйтеся особистими чужими речами, столовими приборами, уникайте близьких контактів (поцілунків, навіть рукостискань) з малознайомими людьми. Або ретельно мийте потім руки, обличчя. Паличка Коха (збудник захворювання) досить стійка і може зберігати свою життєздатність кілька місяців!;
o  правильно повноцінно харчуйтеся. Їжа повинна бути різноманітною, багатою вітамінами та цінними мікроелементами. У раціон обов'язково повинна входити білкова їжа (м'ясо, риба, яйця, курка ). Не забувайте про молочнокислі продукти (сир, кефір). Дуже корисно розумне вживання вершкового масла. Фрукти, овочі тамед — обов'язкова складова правильного харчування;
o не купуйте продукти на стихійних ринках, вони можуть бути заражені мікобактеріями туберкульозу;
o ведіть здоровий спосіб життя: регулярно відпочивайте, виконуйте фізичні вправи, не паліть, не вживайте алкоголю та наркотиків;o        регулярне прибирання в будинку — це спосіб профілактики багатьох захворювань, у тому числі й туберкульозу. 
     Тому раз на тиждень обов'язково проводьте вологе прибирання свого житла. Особливо непримиренно боріться з тарганами, мухами. Давно доведено, що ці комахи можуть стати рознощиками туберкульозу.
   Не забувайте про своє здоров'я, бо від нього залежить найцінніше, що ми маємо, - життя. 

 
 Матеріал підготувала методист обласного методичного кабінету – Дрессер О.І. 
Категорія: Пам'ятки | Додав: Настя25 (2014-03-24)
Переглядів: 222 | Рейтинг: 0.0/0