Чт, 2019-06-20, 09:54:39 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua

Каталог статей

Головна » Статті » Пам'ятки для підприємств, організацій, установ

АВАРІЇ НА КОМУНАЛЬНИХ СИСТЕМАХ ЖИТТЄЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
      Аварії на комунальних системах життєзабезпечення населення - електроенергетичних, каналізаційних системах, водопровідних і теплових мережах рідко супроводжуються загибеллю людей, однак вони створюють істотні труднощі життєдіяльності, особливо в холодну пору року.
     Аварії на електроенергетичних системах можуть призвести до довготривалих перерв електропостачання споживачів, великих територій, порушення графіків руху громадського електротранспорту, ураження людей електричним струмом. Аварії на каналізаційних системах сприяють масовому викиду забруднюючих речовин та погіршення санітарно-епідеміологічної обстановки.
      Аварії в системах водопостачання порушують забезпечення населення водою або роблять воду непридатною для пиття. Аварії на теплових мережах в зимовий час року призводять до неможливості проживання населення в неопалювальних приміщеннях і його вимушеної евакуації.
     Як підготуватися до аварії на комунальних системах
      Аварії на комунальних системах, як правило, ліквідуються в найкоротші терміни, проте не виключено тривале порушення подачі води, електрики, опалення приміщень. Для зменшення наслідків таких ситуацій створіть у себе в будинку непорушний запас сірників, господарських свічок, сухого спирту, гасу (за наявності гасової лампи або примуса), елементів живлення для електричних ліхтарів і радіоприймача.
     Як діяти при аваріях на комунальних системах
   Повідомте про аварію диспетчера ремонтно-експлуатаційного управління (РЕУ) або житлово-експлуатаційної контори (ЖЕКу), попросіть викликати аварійну службу.  
     При скачках напруги в електричній мережі квартири або її відключенні потрібно негайно знеструмити всі електропобутові прилади, висмикнути вилки з розеток, щоб під час Вашої відсутності при раптовому включенні електрики не сталася пожежа. Для приготування їжі в приміщенні використовуйте тільки пристрої заводського виготовлення: примус, керогаз, «Джміль» та ін. При їх відсутності скористайтеся розведеним на вулиці багаттям. Використовуючи для освітлення квартири господарські свічки і сухий спирт, дотримуйтесь граничної обережності.
    При знаходженні на вулиці не наближайтеся ближче 5-8 метрів до обірваних дротів або таких, що провисають, і не торкайтеся їх. Організуйте охорону місця пошкодження, попередьте оточуючих про небезпеку і негайно повідомте в територіальне Управління ДСНС. Якщо провід, обірвавшись, впав поблизу від Вас - виходьте із зони ураження струмом дрібними кроками або стрибками (тримаючи ступні ніг разом), щоб уникнути поразки кроковим напругою.
    При зникненні у водопровідній системі води закрийте всі відкриті до цього крани. Для приготування їжі використовуйте наявну у продажу питну воду, утримайтеся від вживання води з джерел та інших відкритих водойм до отримання висновку про її безпеку. Пам'ятайте, що кип'ятіння води руйнує більшість шкідливих біологічних домішок. Для очищення води використовуйте побутові фільтри, відстоюйте її протягом доби у відкритій ємності, поклавши на дно срібну ложку або монету. Ефективний і спосіб очищення води «виморожуванням». Для «виморожування» поставте ємність з водою в морозильну камеру холодильника. При початку замерзання зніміть верхню скоринку льоду, після замерзання води наполовину - злийте залишки рідини, а воду, що утворилася при таненні отриманого льоду, використовуйте в їжу.
     У разі відключення центрального парового опалення, для обігріву приміщення використовуйте електрообігрівачі НЕ саморобного, а тільки заводського виготовлення. В іншому випадку висока ймовірність пожежі або виходу з ладу системи електропостачання. Пам'ятайте, що опалення квартири за допомогою газової або електричної плити може призвести до трагедії.
    Для збереження в приміщенні тепла закладіть щілини у вікнах і балконних дверях, завісьте їх ковдрами або килимами. Розмістить всіх членів сім'ї в одній кімнаті, тимчасово закривши інші. Одягніться тепліше і прийміть профілактичні лікарські препарати від ГРЗ та грипу.

 
Завідувач методичним кабінетом
Федор О.Т.
Категорія: Пам'ятки для підприємств, організацій, установ | Додав: Настя25 (2013-09-06)
Переглядів: 1020 | Рейтинг: 0.0/0