Чт, 2019-06-20, 09:16:42 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » 2013 » Березень » 22 » Зробіть відпочинок у лісі безпечним!
10:49:46
Зробіть відпочинок у лісі безпечним!
Зробіть відпочинок у лісі безпечним! 
  Весна – це початок теплої пори року, сприятливий період для відпочинку на природі, прогулянок до лісу. 
     Та, навіть якщо ви добре знаєте місцину куди направляєтесь, не треба нехтувати правилами безпеки на природі.  Ретельно подбайте про підготовку до прогулянки в ліс:
- Повідомте про те, куди ви збираєтеся. Якщо поблизу нікого немає – залишіть записку з повідомленням (дата, час відправлення, кількість людей, які відправляються разом з вами, напрямок руху й приблизний час повернення).
- Візьміть собі за правило – перед подорожжю або походом у ліс, переглянути карту або хоча б намалювати від руки план місцевості й запам'ятати орієнтири.üНадягніть зручний одяг і взуття, що відповідає місцевості й погоднім умовам. Потрібно пам'ятати – погодні умови можуть змінюватися дуже швидко.
- Одягайтесь у яскравий кольоровий одяг – він буде більш помітним у випадку вашого пошуку.
- Переконаєтеся, що все ваше спорядження у відмінному робочому стані. Якщо ви сумніваєтеся брати ту або іншу річ, пам’ятайте – зайвий вантаж буде вам заважати.
  Правильна поведінка у лісі забезпечить вам безтурботний відпочинок:üВстановіть між собою сигнали, щоб не втратити один одного в лісі, особливо у випадку несподіванок – свистом або голосом.
- Намагайтеся запам'ятати орієнтири під час руху в лісі. 
    Щоб не заблукати – залишайте позначки. Без зорових орієнтирів людина у лісі починає рухатися колами.
- Виберіть місце для вогню й облаштуйте його. Ніколи не залишайте вогонь без догляду. Не загашений вогонь може стати причиною лісової пожежі!üНіколи не пийте воду з рік й озер. Найбільш надійне джерело води – струмок.  Біля місць, де ви побачили мертву рибу або мертвих тварин не можна навіть мити руки.üБудьте обережні, у лісі може бути болотиста місцевість – обходьте її. Болотною водою теж не можна користуватися. Біля боліт, як правило, водиться багато гадюк.üПам’ятайте – збирати можна тільки ті гриби і ягоди, які ви добре знаєте. Щоб уникнути отруєння ними, ніколи не пробуйте сирі гриби; ніколи не збирайте гриби і ягоди біля транспортних магістралей, навіть їстівні гриби в тих місцях – отруйні.üУникайте диких тварин. 
     Пам’ятайте, що небезпечними можуть бути й лось, і олень, і лисиця. Тварини нападають на людину, якщо вони поранені, перелякані несподіванкою або захищають своє потомство. У випадку явно агресивного поводження тварин, можна використати, як засіб захисту, вогонь або стукати ціпком по дереву.üБудьте обережні при зустрічі зі зміями. У випадку зміїного укусу швидко видавіть з ранки краплі крові з отрутою й висмоктуйте кров наступні пів години, увесь час спльовуючи. Цього не можна робити при наявності ранок на губах й у порожнині рота. Потім необхідно накласти щільну пов'язку вище місця укусу й терміново відправитися в лікарню.
- У лісі, особливо навесні, багато кліщів, які можуть причепитися до тіла. Якщо вас вкусив кліщ, потрібно не намагайтеся його виколупувати, а якнайшвидше звернутися в лікарню.
- Якщо ви опинилися біля зламаних дерев – не затримуйтеся. Вони опираються один на одного й можуть упасти, особливо під час вітру. Не ховайтеся під високими деревами й не залишайтеся на галявині під час зливи із блискавкою, тому що блискавка може вдарити в саме високе місце. Якщо ж ви заблукали в лісі – зберігайте спокій й уникайте паніки!Якщо ви охоплені панікою – думати логічно не зможете. Негайно зупиніться й присядьте і не робіть більше ні єдиного кроку не подумавши. Думати потрібно лише про одне, як добратися до того місця, звідки починається знайомий шлях. Згадайте останню прикмету на знайомому відрізку шляху й намагайтеся відстежити до неї дорогу. 
   Якщо це не вийде, спробуйте згадати знайомі орієнтири: залізницю, річку, шосе. Прислухайтеся. При відсутності знайомих орієнтирів, стежок і доріг виходьте "на воду" – вниз за течією. Струмок веде до ріки, ріка – до людей. Якщо орієнтирів немає, підніміться на найвище дерево – погляд з висоти дозволяє краще зорієнтуватися.Бережіть й ощадливо витрачайте воду. Вона більш важлива для вашого виживання, ніж їжа.
Пам'ятайте! Куди б ви не відправились й де б ви не були, ви можете виявитися в екстремальних умовах, тому:
· знайте приблизно маршрут своєї подорожі;
· майте при собі пристосування для визначення сторін світла;
· майте одяг, придатний для будь-яких погодних умов;
· майте досить їжі, води, сірників, речей і пристосувань для захисту свого життя. 

Просяник Н.С., методист обласних та м. Ужгород курсів Центру  
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 237 | Додав: Настя25 | Рейтинг: 0.0/0