Чт, 2019-06-20, 09:12:29 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » 2014 » Січень » 21 » ВОДОХРЕСНІ КУПАННЯ
12:18:51
ВОДОХРЕСНІ КУПАННЯ
       За два дні – велике свято Богоявлення, що відоме у народі як Водохреща і святкується 19 січня, центральне місце займають обряди, пов'язані з водою. Прийнято купатись в річці або хоча б просто прийняти ванну, бо за давніми повір'ями вода в цей день має цілющі властивості, зберігає їх цілий рікіне псується.Підготовку до занурення на Водохреща починають влітку. Але якщо відчуваєте потребу приєднатися до "моржів", то ці два дні до свята можете використати для підготовки. 
       Головне налаштуватися морально, не боятися, а свято вірити, що купання на Хрещення очистить душу і тіло, що такий вчинок піде дійсно вам на користь.Медики попереджають, що купання у крижаній воді може бути небезпечним та мати негативні наслідки для людини. 
   Щоб купання в ополонці принесло тільки користь, напередодні свята, пропонуємо ознайомитися з наступними правилами водохресних купань.
       Обов'язково купайтеся у знайомому місці або місці, яке пристосоване для зимового купання з обладнаним заходом у воду.
    Приходьте на ополонку із супроводжуючим. Беріть із собою туристичну ковдру або просто газету, щоб постелити під ноги при роздяганні, а потім при одяганні.
      Купання треба проводити швидко. 
     Якщо ви новачок - тільки пірнути у крижану воду та одразу виходити.Одяг повинен бути зручним для одягання, не тісним і з найменшою кількістю ґудзиків.
      Не вживайте алкоголю.Не паліть перед купанням.
   Не купайтеся на голодний шлунок та відразу після прийняття їжі.Не забувайте про поступовість і здоровий глузд.Не забудьте помолитися. Попросіть Всевишнього очистити вашу душу і тіло.
 
 Матеріал підготувала методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області – Дрессер О.І. 
Переглядів: 182 | Додав: Настя25 | Рейтинг: 0.0/0