Чт, 2019-06-20, 09:48:40 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » 2014 » Квітень » 4 » Тиждень знань безпеки життєдіяльності в навчальних закладах області
10:38:47
Тиждень знань безпеки життєдіяльності в навчальних закладах області

     У наше сьогодення, колись веселе і радісне загальноприйняте гасло «Діти – квіти життя» перестає бути таким світлим, а все частіше забарвлюється у темні кольори…        

    Страшна статистика цифр свідчить, що кількість дітей, які загинули від власної необережності чи безпечності зростає з кожним роком. І основна причина такого катастрофічного стану справ – незнання правил особистої безпеки, невміння передбачити небезпеку, по можливості її уникнути, а при необхідності – діяти. Діти психологічно не готові до екстремальних ситуацій, не відчувають небезпеку і впевнені, що трагедія може статися з ким завгодно, окрім них.         Ось чому, починаючи з дошкільного віку, так важливо формувати у дітей свідоме розуміння цінності власного життя та здоров’я, розуміння особистої відповідальності за них.

      Вже стало доброю традицією у навчальних закладах області у квітні-травні проводити «Тиждень знань безпеки життєдіяльності».
    Проведення зазначених заходів є завершальним етапом щорічної навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки, захисту життя та норм поведінки у надзвичайних ситуаціях у загальноосвітніх шкільних та дошкільних закладах освіти, під час проведення якого діти отримають необхідні  знання про небезпеки, що трапляються, або можуть виникнути на відповідній території, про їх причини, наслідки; про безпечне перебування  в навколишньому середовищі та становлення у дітей елементарних, доступних віку, норм поведінки під час надзвичайних ситуацій.

       Під час проведення Тижня знань для запобігання загибелі дітей, виникненню НС, в позаурочний час з учнями проводять і організують вікторини, шкільні та районні олімпіади через різні види діяльності дітей: навчальну, трудову, ігрову, художню тощо. Доцільно також ефективно використовувати у навчальному процесі існуючу навчально-матеріальну базу, спланувати її розвиток відповідно до сучасних педагогічних та інформаційних технологій навчання, можливо проведення огляд-конкурсу на кращий клас з ОБЖД.

      Кваліфіковану методичну та консультаційну допомогу щодо організації та проведення Тижня  знань безпеки життєдіяльності можна отримати у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області (тел. 67-33-96) та на навчально-консультаційних пунктах цивільного захисту м.Мукачево та м.Тячів.

Зазначені заходи повинні забезпечити ефективність зусиль керівників системи освіти і науки з підготовки дітей, учнів, студентів і керівного складу до дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, збереження життя дітей та дорослих, особистого і державного майна.

Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Закарпатської області (Федор О.Т.) 

Переглядів: 270 | Додав: Настя25 | Рейтинг: 0.0/0