Чт, 2019-06-20, 09:41:00 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » 2013 » Вересень » 27 » Тиждень знань безпеки життєдіяльності в навчальних закладах області
12:58:14
Тиждень знань безпеки життєдіяльності в навчальних закладах області
        У наше сьогодення, колись веселе і радісне загальноприйняте гасло «Діти – квіти життя» перестає бути таким світлим, а все частіше забарвлюється у темні кольори… Страшна статистика цифр свідчить, що кількість дітей, які загинули від власної необережності чи безпечності зростає з кожним роком. І основна причина такого катастрофічного стану справ – незнання правил особистої безпеки, невміння передбачити небезпеку, по можливості її уникнути, а при необхідності – діяти. Діти психологічно не готові до екстремальних ситуацій, не відчувають небезпеку і впевнені, що трагедія може статися з ким завгодно, окрім них.  Ось чому, починаючи з дошкільного віку, так важливо формувати у дітей свідоме розуміння цінності власного життя та здоров’я, розуміння особистої відповідальності за них. Вже стало доброю традицією у навчальних закладах області у жовтні-листопаді проводити «Тиждень знань безпеки життєдіяльності».
       Проведення зазначених заходів є початковим етапом щорічної навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки, захисту життя та норм поведінки у надзвичайних ситуаціях у загальноосвітніх шкільних та дошкільних закладах освіти, під час проведення якого діти отримають необхідні  знання про небезпеки, що трапляються, або можуть виникнути на відповідній території, про їх причини, наслідки; про безпечне перебування  в навколишньому середовищі та становлення у дітей елементарних, доступних віку, норм поведінки під час надзвичайних ситуацій.
    В цьому році Тиждень  знань безпеки життєдіяльності у навчальних закладах області проводиться у відповідності до спільного наказу ДСНС України та МОН України від 26.04.2013 року №193/470.
     Під час проведення Тижня знань для запобігання загибелі дітей, виникненню НС, в позаурочний час з учнями проводять і організують вікторини, шкільні та районні олімпіади через різні види діяльності дітей: навчальну, трудову, ігрову, художню тощо. Доцільно також ефективно використовувати у навчальному процесі існуючу навчально-матеріальну базу, спланувати її розвиток відповідно до сучасних педагогічних та інформаційних технологій навчання, можливо проведення огляд-конкурсу на кращий клас з ОБЖД. 
         Кваліфіковану методичну та консультаційну допомогу щодо організації та проведення Тижня  знань безпеки життєдіяльності можна отримати у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області та на навчально-консультаційних пунктах цивільного захисту м.Мукачево та м.Тячів.
     Зазначені заходи повинні забезпечити ефективність зусиль керівників системи освіти і науки з підготовки дітей, учнів, студентів і керівного складу до дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, збереження життя дітей та дорослих, особистого і державного майна. 
        Матеріал підготовлено:завідувачем методичного кабінету навчально-методичного центру   Федор   О.Т. 
Переглядів: 248 | Додав: Настя25 | Рейтинг: 0.0/0