Чт, 2019-06-20, 09:43:59 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » 2014 » Квітень » 23 » СЕМІНАР-НАРАДА «ЯК ЗРОБИТИ ОБ’ЄКТИ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ БІЛЬШ БЕЗПЕЧНИМИ ДЛЯ ЖИТТЯ»
16:25:56
СЕМІНАР-НАРАДА «ЯК ЗРОБИТИ ОБ’ЄКТИ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ БІЛЬШ БЕЗПЕЧНИМИ ДЛЯ ЖИТТЯ»

     15 квітня на базі Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області пройшла семінар-нарада з керівництвом об’єктів підвищеної небезпеки краю.

       Разом із фахівцями У ДСНС України в Закарпатській області та Центру було обговорено з підприємцями питання щодо необхідності обладнання останніх системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення. Впровадження таких автоматизованих систем – один із ефективних шляхів зменшення ризиків виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах підвищеної небезпеки та забезпечення безпеки життя і здоров’я наших громадян.

        На семінарі основну увагу було звернуто на кількість об’єктів підвищеної небезпеки, а їх на нашій території налічується 236 об’єктів, які підлягають оснащенню відповідними системами захисту. На жаль, у переважній більшості з цього переліку вони відсутні.

        Основною проблемою, підприємці визнали – нестачу коштів для оснащення даними системами об’єктів підвищеної небезпеки. На даний час, коли держава переживає важкі не лише політичні, а й економічні проблеми, питання фінансування обладнання об’єктів автоматизованими системами набуває ще більшої гостроти. Але поступово їх потрібно вирішувати, адже законодавчі акти в державі діють і потребують виконання.

        На семінарі було наголошено, що відповідно статті 53 Кодексу цивільного захисту України, який вступив у силу з липня 2013 року до та задля зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій, запобігання загибелі або нанесення шкоди життю та здоров’ю людей, встановлено вимогу щодо влаштування на всіх об’єктах підвищеної небезпеки автоматизованих систем.

       Фахівці У ДСНС України в Закарпатській області надали інформацію що, на даний момент в державі працює понад 70 підприємств та 3 громадські організації, які займаються проектуванням, монтажем та експлуатацією автоматизованих систем. Тому керівникам небезпечних об’єктів можуть обирати будь-кого з них.

        Під час проведення семінару присутніх ознайомили з принципами роботи та порядком обладнання об’єктів системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій. Довели основні вимоги до локальних об’єктових систем оповіщення на особливо небезпечних об’єктах.

       Особливо зацікавили підприємців сучасні промислові засоби індивідуального захисту органів дихання та порядок проведення навчання працюючого населення до дій на випадок виникнення надзвичайної ситуації та інші актуальні питання у сфері цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки.

      Підсумовуючи результати семінар-наради присутніх закликали до співпраці та необхідності дотримання підприємцями правил безпеки на об’єктах господарювання, особливо, що стосуються безпосередньо їх працівників – наших громадян, адже запобігти лихові завжди легше, ніж ліквідовувати.

     Матеріал підготував начальник НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області підполковник служби цивільного захисту Богдан Р.І.
 

Переглядів: 288 | Додав: Настя25 | Рейтинг: 0.0/0