Чт, 2019-06-20, 09:05:45 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » 2013 » Жовтень » 25 » ПЕРЕВОДИМО ГОДИННИКИ
12:57:04
ПЕРЕВОДИМО ГОДИННИКИ
      У ніч з 26 на 27 жовтня Україна переходить на зимовий час. Стрілки годинників переведуть на одну годину назадо четвертій годині за київським часом.Стрілки годинника переводять два рази на рік. В останню неділю березня - на годину вперед, в останню неділю жовтня - на годину назад. Це необхідно для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного., відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року.  
Перехід на зимовий і на літній час регулярно здійснювався в колишньому Радянському Союзі з 1981 року. Це роблять і більшість країн Європи. Першою стрілки годинника перевела Великобританія ще 1908-го року, обґрунтувавши це  економією та раціональнішим  розподілом електроенергії впродовж доби.  
         В міру розвитку цивілізації економічний ефект "літнього” та "зимового” часу дедалі меншає, позаяк на освітлення тепер витрачають лише дещицю електроенергії. Значно більше її споживає техніка, що працює у цілодобовому або близькому до цього режимі: холодильники, бойлери, комп’ютери, тощо. Вчені багатьох країн порахували, що мінуси від гри з годинником значно перевищують плюси. Внаслідок розбалансування діяльності організму людини після чергового переведення годинника зменшується її працездатність, погіршується самопочуття, а сукупно це спричиняє суттєве зменшення ВВП. Відтак у багатьох країнах від переведення годинника цілком відмовилися (з держав колишнього СРСР першою це зробилаєвропеїзована Естонія). А, наприклад, у суперрозвинутій Японії з часом взагалі ніколи не грались. 
Яким чином перехід на зимовий час впливає на наше здоров’я?
         Безумовно, переведення годинників вперед або назад - це стрес для організму людини, вплив від цього є, але він некритичний. Кожен переносить переведення часу по-різному в залежності від організму: у когось може боліти голова, у когось знижується працездатність, з'являється перевтома. Але, приблизно за тиждень організм приходить в норму. 
         Зміни відчуваються тільки в перші дні після зміни годин, оскільки людина - це істота біологічна, що звикла до біологічних ритмів, зміні світлого і темного часу доби. Перш за все, зміна біологічного годинника впливає на нервову й ендокринну системи. Оскільки перехід на інший час – це стрес, а стрес активізує нервову систему, підвищуючи частоту пульсу, тиск і т.д.         
          Помітно відображається зміна часу на школярах. Страждають люди з хронічними серцево-судинними і шлунковими захворюваннями. Лікарі навіть виявили нове захворювання діасинхроноз (порушення нормальної життєдіяльності), що провокує депресії, гіпертонічні кризи, інфаркти. Це означає, що внутрішній біологічний час припиняє синхронізуватися із зовнішнім часом. На психологічному рівні діасинхроноз призводить до підвищеної втомлюваності, зниженню працездатності, виникає емоційна нестриманість, дратівливість, порушується сон. Це зачіпає усіх людей, навіть абсолютно здорових. Можуть також загостритись широко поширені хвороби, як наприклад, гіпертонія, бронхіальна астма, виразка шлунку, ряд ендокринних захворювань, ревматичні та інші захворювання.   
         Як можна допомогти організму перейти на зимній час?       
Насамперед, прислухайтеся до потреб організму. Більше спіть. Вставайте за новим часом, а лягайте за старим. Зменшіть фізичне та психологічне навантаження, як на роботі так і вдома.Якщо є можливість відкласти якісь справи, то їх бажано пересунути. Зокрема, школярів у цей час не варто перевантажувати домашніми завданнями і відмінити контрольні. Приймайте вітаміни. Зважаючи на ризик розвитку депресії, збагатіть меню "сонячними" фініками, хурмою та родзинками, піднімайте настрій тим, що приносить вам радість.        
      Бажаємо з легкістю перейти на зимовий час!
    Бережіть себе та своє здоров’я!

   Матеріал підготовлено методистом обласного методичного кабінету БЖД населення – Дрессер О.І. т.(0312) 67-33-96 
Переглядів: 341 | Додав: Настя25 | Рейтинг: 0.0/0