Чт, 2019-06-20, 09:03:05 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » 2014 » Квітень » 4 » НЕБЕЗПЕКА ЯКУ МИ НЕ БАЧИМО, АЛЕ ВІДЧУВАЄМО
10:33:15
НЕБЕЗПЕКА ЯКУ МИ НЕ БАЧИМО, АЛЕ ВІДЧУВАЄМО

       Практично кожен з нас в більшій чи меншій мірі реагує на геомагнітні збурення. Їх вплив призводить до вступу у кров підвищеної кількості адреналіну, що є гормоном стресу. Людина, що не страждає захворюваннями, може не помітити того, що відбувається. А хворому, оговтатися від удару швидкими темпами не вдається.

     Магнітна буря здатна вдарити по найслабших місцях. Хронічні захворювання здатні загостритися, серце збивається з ритму, поганий настрій змінюється затяжною депресією. Реакція кожної людини індивідуальна. В одного виникає слабкість, інший страждає від головного болю, зниження фізичної активності. Людина може стати дратівливим і тривожним без видимої на те причини.

       До групи ризику потрапляють кардіохворі. Під час геомагнітних ситуацій, збільшується кількість інсультів, інфарктів, нападів стенокардії. Також в такі дні схильні до недуг люди, які страждають від надмірної ваги, розладів вегетосудинної системи. Ехо магнітних бур може наздогнати людини не в день бурі, а напередодні, або після неї.

       Якщо людина володіє магніточутливості, необхідно напередодні бурі приймати аспірин, якщо немає протипоказань до застосування препарату, таких як виразкова хвороба, коліт, гастрит, схильність до кровотеч. Також потрібно пропити заспокійливі засоби, такі як настоянка валеріани.

        У раціоні харчування не повинно бути багато солодкого. Не потрібно їсти м'ясо, жирну їжу. Необхідно віддати перевагу фруктам, овочам, кефіру, сиру. Корисними є морепродукти. За годину до сну краще випити відвар з шипшини.

       Необхідно уникати як фізичних, так і емоційних навантажень. Але це не означає, що весь час людина повинна проводити в ліжку. Потрібно виключити вживання алкоголю.

      Організм можна підтримати, використовуючи такі лікарські рослини, як алое, настоянку евкаліпта, чай з листя суниці.

Потрібно пам'ятати, що навесні і восени магнітні бурі трапляються набагато частіше, ніж в інший час року.

     Користуючись даними радами можна полегшити реакцію організму на геомагнітні збурення.

Матеріал підготував начальник Центру, підполковник служби ЦЗ Богдан Р.І. 

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 206 | Додав: Настя25 | Рейтинг: 0.0/0