Чт, 2019-06-20, 10:06:23 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » 2014 » Березень » 30 » НА ШЛЯХУ ДО ПРОФЕСІОНАЛІЗМУ
22:56:51
НА ШЛЯХУ ДО ПРОФЕСІОНАЛІЗМУ

     Професійна підготовка особового складу Державної служби з надзвичайних ситуацій – це невід’ємна складова становлення пожежника-рятувальника як фахівця своєї справи.

  Нещодавно для потреб УДСНС Закарпатської області у напрямку професійно-технічного навчання на навчальному пункті Центру розпочалася підготовка слухачів робітничої професії категорії «Пожежний-рятувальник».

   Після проведення відповідних теоретичних занять навчальна група прибула на навчальне містечко для практичного відпрацювання здобутих навичок та вмінь з предмету «Газодимозахисна служба» за темою: «Організація роботи ланок ГДЗС» .

   Перед групою було чітко поставлене навчальне завдання – знайти потерпілого в непридатному для дихання середовищі та негайно вивести на чисте повітря, після чого ліквідувати осередок пожежі.

     Метою ж було навчити майбутніх рятувальників згуртовано та ефективно працювати в умовах задимленого середовища.

   Слухачі продемонстрували свої нещодавно здобуті знання, свою психологічну і фізичну стійкість, а також вміння згуртовано та злагоджено працювати в команді.

       Тренування не пройшли і без деяких проблем. Потрапивши у задимлене середовище, один слухач розгубився та збився із маршруту ланки ГЗДС, почавши рух на вихід. У цій ситуації своєчасно спрацював замикаючий ланки Іван Сойма, який пересвідчився у справності захисного дихального апарату та самопочутті товариша і стабілізував становище.     Коли ланка ГЗДС знайшла потерпілого, було прийнято рішення негайно вивести його із зони задимлення. Опинившись на свіжому повітрі слухачі не забарилася і в наданні першої долікарської допомоги. Тут знадобилися теоретичні знання з медичної підготовки викладача обласних та м. Ужгорода курсів Шмигіна В.В. Опісля умовна пожежа була локалізована та ліквідована.

    «Для підтримки бойового духу пожежників-рятувальників такі навчання просто безцінні та вкрай необхідні» – каже один із слухачів Мар’ян Морозок, який на момент навчання був призначеним командиром ланки ГЗДС.

   З успішним виконанням завдання, ланку ГЗДС привітали колеги по навчанню та викладацький склад.

    Такою роботою задоволені не тільки ланка ГЗДС, а й постовий поста безпеки Микола Шкіренко, який також вміло керував діями своїх товаришів за допомогою засобів зв’язку.

   По завершенню тренувань втомлена, але задоволена група слухачів зрозуміла, що вибираючи сильну професію «рятувальника» повинен бути поклик душі до рятування людей.

   Матеріал підготував інструктор-виробничого навчання навчального пункту НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області ст. прапорщик служби ЦЗ Шелест Я.П. 

Переглядів: 233 | Додав: Настя25 | Рейтинг: 0.0/0