Чт, 2019-06-20, 09:47:51 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » 2014 » Липень » 7 » Користь та шкода кондиціонеру
12:33:25
Користь та шкода кондиціонеру

Схоже, що спекотна погода влітку стає нормою навіть для не самих спекотних кліматичних поясів нашої батьківщини. Тому з приходом гарячих літніх місяців загострюється проблема зниження температури повітря і в квартирі, і в офісі, і в автомобілі. А найпопулярніший метод охолодити приміщення - це кондиціонер.

 Кондиціонер - прилад, який створює і автоматично підтримує в кімнаті певні параметри (температуру, вологість тощо).

 Якщо температура повітря в приміщенні, де ми проводимо більшу частину часу, комфортна для життєдіяльності людини, то збільшується працездатність, підвищується настрій, а значить і загальне самопочуття кожного з нас. Безумовно, набагато приємніше і жити, і працювати там, де чисте повітря і комфортна температура. Також відомо наскільки важко працювати, та й просто перебувати в духоті нагрітого спекотним літнім сонцем приміщенні. До речі, також некомфортно ми відчуваємо себе і в дуже холодному приміщенні а, значить, все має бути збалансовано.

Навіщо потрібен кондиціонер?

 Щоб забезпечити людям максимально зручні умови перебування в приміщенні потрібно, щоб внутрішньокімнатне повітря було не тільки очищений від пилу, але і містило близько 20% кисню і не більше 0,4% вуглекислого газу, при кімнатній температурі не вище 22°С, відносної вологості повітря - 50% і швидкості руху повітря - приблизно 15 см в секунду.

 Комфортно людина себе почуває тільки тоді, коли існує теплова рівновага, тобто кількість тепла, яке виробляє організм, дорівнює кількості тепла, яке поглинається зовнішнім середовищем. Такий баланс для людини одягненого в легкий одяг настає при температурі плюс 20-22°С.

 Саме використання професійного кліматичного обладнання приваблює відвідувачів у великі торгові центри та кафе в спекотні літні дні. Також деякі види техніки вимагають безперервного контролю температури, тому кліматичні установки необхідні в серверних, інтернет-кафе, а також на деяких виробництвах. Кондиціонери сприяють комфортному самопочуттю людини, умов в житлових або виробничих приміщеннях.

 Застосування сучасних технологій дозволяє створювати нове, а також модернізувати старе кліматичне обладнання, таке як вентиляційні системи,системи опалення, обладнання, яке очищає та зволожує повітря, а також кондиціонери.

 Особливою популярністю користуються відносно недорогі фреонові кондиціонери, контролюючі температуру повітря від 15°С до 33°С. Також фреонові кондиціонери сприяють очищенню повітря від неприємних запахів і дрібного пилу, вони допоможуть боротися і з підвищеною вологістю в приміщеннях.

 На перший погляд, переваги кондиціонера безперечні, але існують деякі моменти, які можуть нашкодити здоров'ю людини. Звичай, сам по собі кондиціонер небезпеки не представляє, а створити загрозу здоров'ю він може тільки при неправильній експлуатації. А це означає, що, встановивши кондиціонер в квартирі або в офісі, слід дотримуватися певних правил.

Особливості життя з кондиціонером.

 По-перше, не можна сидіти або тривалий час стояти безпосередньо під діючою кондиціонером, так як сильна і холодна повітряна струмінь рівносильна протягу, а значить, може спровокувати застуду.

 Крім того важливо пам'ятати про те, що в особливо спекотні дні різниця температури повітря на вулиці і в приміщенні не повинна бути більше 7°С, а якщо за вікном не особливо спекотно, то різниця температур повинна бути всього в 4-5°С. Це важливо пам'ятати, тому що захворіти може в першу чергу той, хто піддає свій організм різкій зміні температур.

 Іншим не менш важливим правилом є регулярне чищення кондиціонера, накопичений в кондиціонері пил осідає на фільтрах і, засмічуючи їх, може потрапляти в повітря. А значить, повітря з неочищених фільтрів кондиціонера може стати причиною алергічних реакцій, які можуть проявлятися у вигляді сльозотечі, першіння в горлі, шкірних висипань, металевого присмаку в роті та ін.. Тому особливо ретельно ставитися до питання очищення кондиціонера повинні люди, які схильні до алергічних реакцій або страждають від бронхіальної астми.

Поради щодо правильного використання кондиціонерів.

 Важливо розуміти, що не варто через забобони відмовлятися від приладів, здатних поліпшити наше життя. Але як і всю іншу техніку, кондиціонери потрібно використовувати правильно, а значить треба навчитися дотримуватися деяких рекомендацій.

  1. По-перше, оцініть необхідність застосування додаткових засобів, що поліпшують мікроклімат у приміщеннях. Чи не є ваше бажання мати кондиціонер тільки даниною моді? У цьому випадку краще придбати щось більш потрібне і корисне, щоб не навантажувати себе зайвими турботами.
  2. Вирішивши придбати кондиціонер, обов'язково проконсультуйтеся з професіоналом, який допоможе вибрати вам оптимальну техніку.
  3. Придбавши кондиціонер, постарайтеся якомога повільніше змінювати температурний режим у будинку.
  4. Треба регулярно проводити санітарну обробку і зміну фільтрів в кондиціонері.
  5. Постійно тримайте під контролем температуру повітря в приміщеннях, намагайтеся дотримуватися допустимої різниці температур між повітрям всередині і зовні будівлі.     

Матеріал підготовила методист  Треніна А.С.


 

Переглядів: 532 | Додав: Макс | Рейтинг: 0.0/0