Чт, 2019-06-20, 09:04:56 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » 2014 » Червень » 5 » ЯК ВРЯТУВАТИ АВТО ВІД ГРАДУ
12:49:47
ЯК ВРЯТУВАТИ АВТО ВІД ГРАДУ

На жаль, погода останнім часом любить підносити неприємні сюрпризи. Десь повінь, а десь йде град і ніколи не знаєш, що чекає тебе в дорозі.           

Як захистити свій автомобіль, якщо зустріч з градом неминуча? Це питання мучить не одного автомобіліста. Більшість каже - шукайте укриття (мости, будь-які  міцні конструкції, куди можна загнати машину, хоч навіси на парковках супермаркетів і заправок). Але, всі ми знаємо - така можливість буває не завжди. Є випадки, коли хтось опиняється на трасі, де найближчим укриттям можуть слугувати хіба що придорожні дерева. Що ж робити в такій ситуації?

Головне, на що хочеться звернути увагу: пам'ятайте, Ваше життя дорожче вартості машини. Не варто залишати салон автомобіля або вибігати на його захист не зробивши заходів власної безпеки! Тому почнемо саме з цього.

Будівельна каска, шапка-вушанка в цій ситуації не будуть виглядати нерозумно. Град, який залишає вм'ятини на авто здатний при попаданні на голову вбити людину, на тілі ж він залишає сильні синці. Зимовий непромокаючий одяг (краще спортивний, що б не заважав рухатися) буде дуже до речі. Зонт від граду не рятує, а тільки заважає.

Якщо в машині головного убору немає, то робимо його самі з чохла підголівника, крісел і прокладаємо  його чимось повітряним (м'яті газети, пакети та ін).

Якщо град застав вас в дорозі.

Ви помітили що починається град - знизьте швидкість, оцініть, в якому напрямку рухається град і постарайтеся розвернутися і їхати в протилежному напрямку шукати притулок.

Близьке до ідеального притулок - це навіси АЗС. Рятуючись під мостами/шляхопроводами і в тунелях пам'ятайте, що ви можете спровокувати ДТП. Рятуючись в таких місцях намагайтеся не загороджувати проїзд іншому транспорту.

Зустріч з градом неминуча.

Рятувати в першу чергу треба дах і інші незнімні елементи. Капот і кришку багажника можна поміняти і, відповідно, рятуємо їх, якщо є чим. Покривало для пікніка від великих крижин допоможе слабо. Використовуємо його в останню чергу. Дах захищаємо гумовими килимками з салону. Це кращий засіб. Далі в хід пускаємо утеплювачі капота і обшивку багажника. Вони досить щільні і допоможуть. На чохли з крісел час не витрачайте, як правило, вони дуже добре закріплені.

Рятувати скло автомобіля слід в саму останню чергу. Замінити скло коштує набагато дешевше ніж ремонт однієї панелі кузова.

 Порятунок під деревом.

Тут все простіше і складніше одночасно. Здавалося б, якщо загнати авто під дерево (особливо велике), то його гілки закриють вашу машину від граду. Але не все так просто. Не кожне дерево стане вам помічником. А от нашкодити може легко. Якщо гілки дерева м'які або тонкі, то вони полетять на дах вашої машини разом з градинами і тільки додадуть клопоту. Якщо ж дерево має щільну, жорстку деревину, а ви заховаєте за ним свій автомобіль (тобто закриєтеся ним від зустрічного вітру), то воно дійсно може трохи спростити ситуацію. Але, тільки при зустрічному вітрі.

Якщо Ваша машина знаходиться у дворі, а сховати немає куди, то варто заздалегідь потурбуватися то те, що б було чим її накрити. По-перше потрібно на дах і капот покласти щось м’яке, наприклад матрац, ковдру чи щось інше. По-друге, на це все покласти фанеру або шифер і закріпити все мотузкою чи  притиснути цеглою, щоб вітром не знесло. По-третє, лобове скло варто прикрити резиновими ковриками з машини.

І пам'ятайте, що середня тривалість граду складає приблизно 6 хвилин, і дуже рідко він триває довше 15 хвилин.


Матеріал підготувала методист НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області Треніна А.С.


 

Переглядів: 748 | Додав: Макс | Рейтинг: 0.0/0