Чт, 2019-06-20, 09:50:26 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » 2013 » Квітень » 26 » Дошкільнята вчилися правилам безпеки
12:39:21
Дошкільнята вчилися правилам безпеки
     Найбільший скарб кожної людини – її життя та здоров’я. На жаль, розуміння цього до багатьох приходить лише тоді, коли трапляється щось прикре. Особливо вразливими у непередбачуваних ситуаціях є діти. Їм бракує обережності, спритності та елементарного життєвого досвіду, щоб уникнути лиха. Адже у нашому урбанізованому світі саме на малюків чатує безліч небезпек: електричний струм, газ та навіть звичайні сірники в невмілих дитячих руках можуть за одну мить перетворитися із хороших друзів на запеклих ворогів. Щоб не трапилось біди, дорослі зобов’язані донести до дітей у доступній для них формі елементарні знання з безпеки життєдіяльності. Перші уроки безпеки маленький громадянин отримує, звісно у колі сім’ї та дошкільних навчальних закладах. Частими гостями в ДНЗ обласного центру є й працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області.
    В рамках проведення в дошкільних навчальних закладах області «Тижня безпеки дитини» працівники НМЦ 25 квітня провели «Урок безпеки»  для дошкільнят НВК «Веселка» м. Ужгород. Привітні дітки були дуже раді гостям, тим паче таким, котрі розповідають про надзвичайно цікаві речі. Під час зустрічі діти з великою цікавістю не тільки слухали розповідь завідувача методичним кабінетом НМЦ Олексія Федора, а й жваво відповідали на поставлені запитання та активно задавали свої. Діти хотіли знати усе: від того, як себе поводити при пожежі, на прогулянці, на дорозі, про відношення з домашніми тваринами. Також під час виступу працівник Центру нагадав діткам правила безпечної поведінки вдома, під час відпочинку. Чимало корисної інформації вони дізналися і під час виступу  працівника Центру майстра виробничого навчання Юрія Дяковича. Він розповів та показав дітям як користуватися засобами індивідуального захисту. Тишини, котра панувала у класній кімнаті під час розповіді про те, як правильно користуватися вогнегасником, кажуть вихователі, важко добитися навіть педагогам із багаторічним стажем. 
     А ось куди та як правильно телефонувати у випадку лиха однаково добре знали усі. Вихованці старшої групи, котрі активно брали участь у зустрічі, вразили присутніх хорошими теоретичними знаннями про надзвичайні ситуації. 
    Відчувається, що навчання дітей правил безпеки життєдіяльності у НВК «Веселка» поставлено на високий рівень. Діти знають, як поводити себе, коли залишаються самі удома, що робити та куди звертатися у випадку біди. Велика заслуга у такій високій поінформованості дітей про безпеку життя, звісно ж,  вихователів цього закладу, котрі зуміли підібрати такі форми й методи, щоб дошкільнята, граючись, пізнавали навколишній світ та уміли правильно поводити себе у ньому. Неабияка заслуга у цьому і директора цього навчального закладу Дарманюк Н.П.  Як хороший педагог та людина із багатим життєвим досвідом, Надія Петрівна розуміє, що кожне лихо краще попередити, аніж потім пожинати його наслідки. Особливо добре діти засвоюють інформацію, почуту, так би мовити, з перших вуст – від працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій.
    Хочеться сподіватися, що проведення таких заходів з питань безпеки життєдіяльності серед дошкільнят  допоможе уникнути в подальшому трагедій і зберегти дитячі життя. Зустрічі працівників Центру з учнями та дошкільнятами навчальних закладів міста продовжуватимуться й надалі, адже гасло рятувальників «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»  

Федор О.Т., завідувач методичним кабінетом
Переглядів: 666 | Додав: Настя25 | Рейтинг: 0.0/0