Чт, 2019-06-20, 09:14:34 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » 2014 » Квітень » 28 » ЧОРНОБИЛЬ: ПОДІЇ, ЯКІ НЕ ЗАБУТИ
10:05:02
ЧОРНОБИЛЬ: ПОДІЇ, ЯКІ НЕ ЗАБУТИ

         Наближаються чергові роковини з того страшного дня, як 26 квітня 1986 року на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС відбулася аварія, що сполихнула весь світ. Аварія, яка відібрала життя і позбавила житла сотні тисяч людей. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи. Крім того відтоді тисячі людей померли від ракових пухлин, які вона спричинила. Донині про страшну трагедію нагадує створена навколо АЕС 30-кілометрова зона з моторошною назвою “Зона відчудження”.

           Після цієї трагічної ночі Чорнобиль вготував для пожежників ще не одне випробування. Це і відкачування "важкої" води з-під розбурханого реактора, що загрожував водневим вибухом, і подолання пожежі в кабельних тунелях, і дезактиваційні роботи.

            Минають роки і з’являються все нові і нові факти, що ще повніше відображають ті сумні та трагічні події. А для людей, котрі були в повній мірі або частково причетні до Чорнобильської катастрофи, це не просто факт, а тяжкі спомини, покалічена душа, тіло, життя…

       Серед тих, хто в різні роки вступив на боротьбу з атомною стихією сьогодні варто згадати й тих, з ким  багатьом з нас в свій час довелось разом працювати в одному колективі. Ці люди очевидці і не тільки. Вони, в першу чергу - рятівники.

Коновалов Борис Павлович

         Народився в с. Ярцево Красноярського краю 12.11.1940 р.

        В 1960 р. закінчив Іркутське військове авіа-технічне училище, у 1972 році – Московську військово-інженерну  академію ім. Дзержинського.  

        Вся служба Коновалова Б.П. пройшла в ракетних військах стратегічного значення. У жовтні 1980 року підполковник Коновалов Б.П., заступник командира полка міжконтинентальних ракет (по бойовому керуванню) переведений за станом здоров’я для подальшого проходження служби начальником відділу бойової підготовки обласного штабу цивільної оборони Закарпаття в м. Ужгород, де прослужив ще 7 років. Брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 06 по 23 червня 1986 року. Виконував обов’язки начальника перегрузочного пункту.

        Ветеран Збройних сил (1958-1988), підполковник у відставці, інвалід війни І групи, помер у вересні 2012 року.

 

Паслай Ігор Петрович

      Народився в с. Конюхи Бережанського району Тернопільської області 27.07.1951 р.

        В 1972 р. закінчив Кам'янець-Подільське вище військово-інженерне командне училище,  1979 року – Московську військово-інженерну  академію ім. В.В. Куйбишева. У 1996 році закінчив Національну академію Збройних сил України.  

        Підполковник Паслай І.П., начальник штабу інженерно-саперного полку, що дислокувався у  м. Самбір Львівської області, брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у квітні-травні 1986 року. Виконував обов’язки командира оперативної групи для виконання задач в осередку ураження.

        Ветеран Збройних сил (1968-2004), колишній начальник головного управління з  питань надзвичайних ситуацій Закарпатської обласної  державної адміністрації, полковник у відставці. 

         За участь у ліквідації наслідків аварії Ігоря Петровича було нагороджено Орденом Червоної Зірки (1986). Приймав участь у ліквідації наслідків повені на теренах Закарпаття, за що був нагороджений орденом "За заслуги " ІІІ ступеня (2003). Нагороджений Почесною грамотою МНС України.

           Драматизм чорнобильської катастрофи не піддається жодним порівнянням. Вогнеборці своїми діями відвели загрозу від мільйонів людей. Важко навіть уявити, які наслідки могли б бути, якби герої Чорнобиля не ліквідували небезпеку, що на нас насувалась. За значимістю ці події не мають собі рівних у людській історії.

         Пригадуючи ті жахливі весняні дні, ми схиляємо голову перед світлою пам'яттю про загиблих, котрі у відсвітах Чорнобиля назавжди увійшли в безсмертя, і віддаємо данину живим.

Федор О.Т.

 

Переглядів: 321 | Додав: Настя25 | Рейтинг: 0.0/0