Чт, 2019-06-20, 09:06:45 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » 2014 » Квітень » 7 » ЦЕ ПОВИНЕН ЗНАТИ КОЖЕН!
11:29:39
ЦЕ ПОВИНЕН ЗНАТИ КОЖЕН!

      Однією із функцій держави є захист населення, територій, навколишнього природного середовища від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалим у мирний час та особливий період.

    Кожний громадянин повинен активно діяти під час виконання заходів цивільного захисту.

     При виникненні надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру населення отримає інформацію за місцем роботи або проживання шляхом подачі попереджувального сигналу  „Увага всім!”.

      З отриманням сигналу „Увага всім!”, який подається сиренами, гудками, люди мають негайно увімкнути радіоточку, радіоприймач, телевізор і прослухати інформаційне повідомлення. Радіоточки, радіоприймачі, телевізори  потрібно тримати постійно включеними для отримання нових повідомлень та сигналів оповіщення цивільного захисту. Прослухавши повідомлення, необхідно діяти без паніки і метушні відповідно до отриманих вказівок. 

     З метою забезпечення особистої безпеки необхідно підготувати найпростіші засоби індивідуального захисту органів дихання (протипилові маски, ватно-марлеві пов’язки) та засоби захисту шкіри (дощові плащі, пальто, накидки).

       Також важливо перевірити укомплектованість аптечки „Перша медична допомога” для надання домедичної  допомоги постраждалим.

       В умовах особливого періоду та при загрозі виникнення надзвичайної ситуації техногенного, природного та воєнного характеру діти повинні перебувати під постійним наглядом дорослих, які зобов’язані проявляти турботу про них і забезпечити їх засобами індивідуального захисту. 

         Батьки повинні для кожної дитини підготувати ватно-марлеву пов’язку (марля із прошарком вати 2 х 20 х 30 см), підібрати і підготувати дитячий одяг і взуття для захисту шкіри від зараження небезпечними хімічними речовинами та радіоактивним пилом у випадку аварій на хімічно небезпечних об’єктах та атомних електростанціях.

      З метою підвищення протипожежної безпеки житлового будинку (квартири) необхідно в умовах особливого періоду та в мирний час:

  • звільнити від горючих матеріалів територію навколо будинку;
  • з метою забезпечення безперешкодної евакуації людей із коридорів, сходів прибрати громіздкі речі, перевірити чи без перешкод відкриваються двері;
  • дерев’яні конструкції будинку обробити вогнезахисним розчином, розчин наносити в декілька шарів;
  • в умовах особливого періоду в житлових будинках, квартирах та інших приміщеннях передбачити тимчасові запаси продуктів харчування та води;
  • дотримуватися правил пожежної безпеки, забезпечити будівлі, які вам належать, первинними засобами пожежогасіння, в тому числі, і вогнегасниками та навчати дітей обережному поводженню з вогнем.

   Дисципліна і організованість, чітке дотримання рекомендацій управління (відділу) з питань надзвичайних ситуацій буде сприяти збереженню Вашого здоров’я і життя, а також зменшенню матеріальних втрат.

Матеріал підготував начальник НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області, підполковник служби ЦЗ Богдан Р.І.

 

Переглядів: 446 | Додав: Настя25 | Рейтинг: 0.0/0