Чт, 2019-06-20, 09:15:39 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » 2013 » Грудень » 17 » Безпечні розваги взимку
10:33:59
Безпечні розваги взимку
            Зима - хороша пора року для  здорового і веселого відпочинку та розваг: Санки, лижі, ковзани – найулюбленіші речі в користуванні дітей взимку. На жаль, саме вони стають причиною багатьох травм. Щоб цього не сталося, ви повинні пам’ятати: санки мають бути непошкоджені, з усіма дощечками, щоб під час катання ви не покалічилися; кріплення на лижах має бути також цільне, правильно прикріплене на ногах, щоб нога не вислизнула і не було ризику її зламати чи вивихнути; ковзани мають бути відповідного розміру, не більші, оскільки це також може привести до травматизму.          
            Коли вибирається місце для катання, як правило, шукають пагорб чи схил, з якого будуть спускатися на санках чи лижах. Потрібно пам’ятати, що це місце обов’язково повинно бути далеко від дороги.                    Особливо треба пам’ятати, коли взимку дорога слизька і не завжди водій транспортного засобу зможе зупинити його в потрібний момент. Діти повинні не забувати, що під час забав та ігор не потрібно виконувати різні трюки. Дуже часто, катаючись, вони люблять похизуватися перед друзями різними способами катання. Тут фантазія спрацьовує дивовижно: це і катання із зав’язаними очима, і повернувшись спиною, і на одній нозі і т.д.          
           Потрібно пам’ятати, що катаючись, учні повинні передбачити, що з закритими очима можна зіштовхнутись із сусідом, деревом; повернувшись спиною, дитина також не буде бачити куди їде, і не зможе керувати санками чи лижами, своєчасно і адекватно зреагувати на небезпеку. Небезпечно прив’язувати санки одні до одних. Саме це є причиною того, що перевернувшись одні санки потягнуть за собою інші. Особливо небезпечно прив’язуватись (чіплятися) на ходу до транспортних засобів.            Основне, що повинні пам’ятати дорослі і діти, це те, що катання на лижах, санках, ковзанах має стати не тільки  веселою але й безпечною розвагою.            
                      Майстер виробничого навчання циклу
практичної підготовки  Дякович Ю.В.         
Переглядів: 769 | Додав: Настя25 | Рейтинг: 0.0/0