Чт, 2019-06-20, 09:56:19 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » 2014 » Червень » 5 » БЕРЕЖІТЬ ПРИРОДУ. ПРАВИЛЬНА ПОВЕДІНКА НА ПРИРОДІ
13:00:53
БЕРЕЖІТЬ ПРИРОДУ. ПРАВИЛЬНА ПОВЕДІНКА НА ПРИРОДІ

    Кожен раз, виїжджаючи з міста на природу, ми сподіваємося відволіктися від сірих буднів, побачити щось незвичайне, отримати порцію нових приємних вражень. Але в реальності відволіктися на сто відсотків не вдається, так як куди б ми не поїхали, ми гарантовано зустрінемо сліди перебування своїх попередників: пластикові пляшки, витоптані галявинки, обгорілий ліс.

    Деякі пристосувалися не помічати негативних моментів, ігнорувати небажані елементи в пейзажі. Однак для більшості справжніх любителів природи дисгармонія, внесена людиною, не залишиться непоміченою. Щоб допомогти зберегти існуючі цінності ми закликаємо вас дотримуватися і пропагувати такі правила поведінки на природі.       

     Прибирайте за собою все сміття. Навіть кинуті бананові і апельсинові шкурки псують навколишній вигляд. І будуть псувати його не менше року. Пластикова пляшка або банка з-під пива взагалі сама не зникне. Коли місце пустинне й надії на зникнення сміття немає, не полінуйтеся понести з собою чужу пляшку або поліетиленовий пакет. Не виключено, що ви прийдете сюди ще раз, і в цьому випадку буде надія, що місце зустріне вас чистотою.       

     На часто відвідуваних стоянках нині можна побачити гору сміття в одному місці. Не уподібнюйтеся тим "любителям" природи, які вважають такий спосіб утилізації сміття в одному місці культурним. Ніхто його звідти не прибере. Не вносьте свою лепту в знищення природи. Забирайте своє сміття з собою і залишайте відвідане місце хоча б у такому стані, в якому воно було до вашого приходу, а ще краще - прихопіть сміття, залишене до вас. В крайньому випадку, його можна спалити.

    Спалювання прибирає сміття з поля зору, але треба пам'ятати, що згорілий пластик призводить до отруєння ґрунту, повітря і води в місці спалювання. Будьте обережні з вогнем. Якщо вам довелося розвести багаття (обсохнути або для шашлику), то не залишайте його непогашеним. Ретельно залийте його водою перед відходом, щоб не залишилося ні однієї тліючої жарини. У суху і вітряну погоду з багаттям треба бути гранично обережним.

    Пам'ятайте - наслідки лісової пожежі залишаються надовго. І місце, яке дарувало вам радість, буде виглядати похмурим і незатишним кілька років. Також ретельно гасіть за собою окурки, не кидайте їх під ноги і, особливо, в озеро чи річку - там вони будуть плавати кілька місяців! Найкраще забрати його з собою або загасіть його як слід і закопайте в землю або мох, хоча б і не глибоко.

    Не залишайте слідів свого перебування. Не треба увічнювати факт свого відвідування даного місця на скелях, каменях або в корі дерева. Повірте - за такий "подвиг" добрим слово вас ніхто не пом'яне. Отримаєте на свою адресу, хоч і анонімно, багато невтішних послань.

    Не рвіть квіти. Цим ви завдаєте шкоди природі. Особливо в часто відвідуваних людьми місцях. Кожен вважає, що можна взяти "трохи", але результат буде дуже плачевний, якщо це "трохи" буде пророблено кілька тисяч разів. Навіть у глухих місцях, зриваючи кілька квіток з лісової галявини, ви позбавляєте інших людей можливості насолодитися істинною і повною красою природи. Так як в природі все гармонійно, а ви порушуєте цю гармонію.

    Не намагайтеся близько підійти до дикої тварини (особливо до великої) або, тим більше, переслідувати її. Це небезпечно! Дикі звірі намагаються уникати людей, але, іноді, люди застають їх зненацька. Наприклад, можна нарватися на лося або зграю кабанів, захоплених процесом їжі. Якщо ви першим помітили тварин, то не проявляйте паніку - не біжіть. Спокійно, без прояву страху, відходьте. У великій компанії ризик несподівано зустрітися з дикою твариною набагато нижче, так як велика компанія видає більше шуму і у звірів більше шансів почути їх заздалегідь і втекти. У місцях, де явно є звірі, треба шуміти спеціально: прив'язати дзвіночок до рюкзака, або будь-які залізні предмети, що створюють шум - казанок, ложку, кружку.      

    Не соромтеся проводити повчальні бесіди з дітьми та підлітками. Правила поведінки на природі (а особливо, правила культурної поведінки на природі) самі не виробляться. Вони повинні бути виховані і доведені особистим прикладом. Отримуючи задоволення від спілкування з дикою природою, не наносивши їй шкоди. Вносьте в неї якомога менше змін фактом свого існування.

    Пам'ятайте про майбутнє. Ви тут не в останнє і від вас залежить те, як буде виглядати вибране вами місце наступного разу. Бережіть природу!


Матеріал підготувала методист Треніна А.С.


 


 

Переглядів: 2547 | Додав: Макс | Рейтинг: 0.0/0