Чт, 2019-06-20, 09:05:00 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » 2014 » Березень » 6 » Бережемо воду
13:35:26
Бережемо воду

     Вода – це джерело життя, яке поступово стає одним з найбільш дефіцитних ресурсів. Глобальною екологічною проблемою сучасності є виснаження та забруднення водних ресурсів.

      Вода після її використання скидається в водойми, більшою мірою без належного очищення. В середньому одна людина в день використовує в домашньому господарстві біля 150 літрів питної води.

     Як досягнути суттєвої економії води? Змішувачі та економні крани Заміна змішувачів поворотного типу на «натискні» зменшить витрати під час налаштування оптимальної температури. Старі крани і душові насадки пропускають понад 20 л води за хвилину, натомість нові економні здатні створювати повітряно-водяну суміш, завдяки чому витрати води зменшуються до 4,5 літра на хвилину.

     Водозберігаючі насадки Встановлення таких насадок на змішувачі забезпечить понад 50% економії води без втрати ефективності та комфорту. Великі втрати часто непомітні Якщо з крана капає вода (тільки 10 капель на хвилину) в місяць з нього намарно витікає біля 170 літрів води, а в рік – відповідно понад 2000 літрів. Тепла вода Близько 2/3 нашого щоденного використання води -це тепла вода для душу, ванни, миття посуду та прибирання. До коштів за використану воду додаються кошти за газ чи електрострум для її нагрівання, тому, заощаджуючи теплу чи гарячу воду ми економимо як мінімум вдвічі!

Для заощадження води:

·         Очищуйте посуд перед миттям від залишків їжі

·        Уникайте полоскання посуду під протічною водою

·     Облаштуйте збір дощової води для поливу присадибної ділянки. Увага! Беручи до уваги дані поради, кожна сім’я може заощаджувати десятки тисяч літрів води на рік. А якщо так зроблять сотні, чи тисячі сімей?   

    Павко І.Й., заступник начальника НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області з  навчальної та виробничої роботи.  

Переглядів: 383 | Додав: Настя25 | Рейтинг: 0.0/0