Чт, 2019-06-20, 09:05:19 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » Архів матеріалів
       19 квітня 2013 року на базі ЗОШ №16 м. Мукачева проводилися міські змагання юних рятувальників дитячого руху «Школа безпеки». У даному заході прийняли участь 17 команд загальноосвітніх навчальних закладів м. Мукачева. 
      Слід наголосити, що одним із завдань є популяризація серед дітей та молоді здорового і безпечного способу життя, формування свідомого та відповідального ставлення до питань особистої та колективної безпеки, залучення дітей та молоді до занять прикладними видами спорту, які спрямовані на підготовку людини до дій в надзвичайних ситуаціях. 
   З вітальним словом до учасників звернулися заступник мера м. Мукачево Лабош М.М. та директор ЗОШ №16 Ілов В.А., які побажали учасникам гарного настрою, успішних та справедливих змагань, і щоб  переміг найкращий!
    В роботі змагань приймали участь представники відділу цивільного захисту у м. Мукачево та Мукачівському районі ДСНС України в Закарпатській області. Перед учасниками стояли нелегкі завдання, адже їм слід було поборотися у змаганнях‚ які складалися із п’яти етапів. Найважчими і в той же час найзахоплюючими були дистанції‚ які базувалися на прикладних видах: «Бойове розгортання та гасіння пожежі», «Рятувальні роботи у зоні техногенної аварії», «Орієнтування ... Читати далі »
Переглядів: 223 | Додав: Настя25 | Дата: 2013-04-22

    На базі навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області 19 квітня 2013 року відбулося засідання педагогічної Ради. 
   Метою проведення цього заходу було удосконалення знань, вмінь, навичок професійної підготовки педагогічних працівників.Педагогічну Раду було розпочато начальником навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Закарпатської області з доведенням вимог керівних документів, що забезпечують навчально-виховний процес у Центрі. 
    Наступним етапом даного заходу стало  проведення Круглого столу з обговоренням слідуючих питань:«Застосування педагогіки співробітництва в процесі навчання педпрацівників і слухачів»;«Основні напрямки втілення передового педагогічного досвіду в навчально-виховний процес»;«Впровадження дистанційної освіти та нових інформаційних технологій в практику підготовки фахівців на обласних та м. Ужгород курсах». 
       Завершальна частина педагогічної Ради логічно перейшла у підведення підсумків роботи структурних підрозділів Центру за звітній період.       
  
Матеріал підготовила: методист методичного кабінету навчально-мето ... Читати далі »
Переглядів: 195 | Додав: Настя25 | Дата: 2013-04-22

   Першочерговим завданням під час організації навчально-виховного процесу є збереження життя та здоров'я школярів і педагогічного колективу.
    Саме тому, 13 березня 2013 року викладачами навчального пункту НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області, на прохання кабінету етико-естетичного виховання Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, було проведено заняття на тему: «Пожежна безпека та безпека школярів на випадок можливих надзвичайних ситуацій», з педагогами-організаторами загальноосвітніх навчальних закладів Закарпатської області.
 Метою заняття було ознайомлення з нормативно-правовими документами, що забезпечують безпечні умови життя і діяльності всіх учасників навчально-виховного процесу у випадку можливих надзвичайних ситуацій.Проведено заняття спрямовані на питання пожежної безпеки, надано рекомендації щодо запобігання виникненню пожеж у школі і побуті, подано характеристику небезпечних факторів пожежі, висвітлено вимоги пожежної безпеки в аварійних ситуаціях, які можуть виникнути під час навчально-виховного процесу. Присутнім продемонстровано навчальні фільми з пожежної безпеки та організації евакуації при виникненні ознак пожежі в навчальних закладах, надано рекомендації по користуванню первинними засобами пожежогасіння. Враховуючи специфіку краю, надано інформацію стосовно запобігання виникненню на ... Читати далі »
Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 220 | Додав: Настя25 | Дата: 2013-03-27

     Вже вкотре навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області випускає фахівців для потреб підрозділів Територіального управління у Закарпатській області.  
    11 березня 2013 року слухачі первинної підготовки навчального пункту НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області, за участі Державної кваліфікаційної комісії, складали іспит для одержання освітньо-кваліфікаційного рівня «кваліфікований робітник» за професією 5161 «Пожежний-рятувальник».
    Комісія розглянула підсумкові оцінки успішності, результати виконання кваліфікаційних робіт, виробничі характеристики осіб, які здобувають професійно-технічну освіту і постановила: зазначеним у списку особам присвоїти кваліфікацію і видати документи про професійно-технічну освіту із загальною оцінкою успішності «добре».        
    Після складання іспитів слухачам в урочистій обстановці було вручено свідоцтва державного зразку. Зі словами привітання і побажанням вдалого проходження служби виступив начальник Центру.   
Переглядів: 190 | Додав: Настя25 | Дата: 2013-03-22

    Сучасний світ сповнений небезпеки, яку становлять надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру. В більшості випадків зустрівшись з бідою, людина панікує,  не знає як діяти, як запобігти лиху.
     Саме тому 20 березня 2013 року викладацький склад обласних та міста Ужгород курсів і викладачів навчального пункту НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області провели заняття на тему: «Організаційні заходи по захисту учасників навчально-виховного процесу на випадок можливих надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру», із  студентами навчальних закладів міста Ужгорода Закарпатської області.
       Метою заняття було ознайомити всіх учасників навчально-виховного процесу діям у випадку можливих надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру враховуючи специфіку краю.
   Під час проведення заняття були висвітлені наступні теми: «Надзвичайні ситуації, які характерні для регіону та основні правила поведінки учасників навчально-виховного процесу при їх виникненні», «Первинні засоби пожежогасіння та правила користування ними. Основні причини виникнення пожеж та організація евакуації при пожежі в навчальних закладах». Було проведено практ ... Читати далі »
Переглядів: 323 | Додав: Настя25 | Дата: 2013-03-22

Зробіть відпочинок у лісі безпечним! 
  Весна – це початок теплої пори року, сприятливий період для відпочинку на природі, прогулянок до лісу. 
     Та, навіть якщо ви добре знаєте місцину куди направляєтесь, не треба нехтувати правилами безпеки на природі.  Ретельно подбайте про підготовку до прогулянки в ліс:
- Повідомте про те, куди ви збираєтеся. Якщо поблизу нікого немає – залишіть записку з повідомленням (дата, час відправлення, кількість людей, які відправляються разом з вами, напрямок руху й приблизний час повернення).
- Візьміть собі за правило – перед подорожжю або походом у ліс, переглянути карту або хоча б намалювати від руки план місцевості й запам'ятати орієнтири.üНадягніть зручний одяг і взуття, що відповідає місцевості й погоднім умовам. Потрібно пам'ятати – погодні умови можуть змінюватися дуже швидко.
- Одягайтесь у яскравий кольоровий одяг – він буде більш помітним у випадку вашого пошуку.
- Переконаєтеся, що все ваше спорядження у відмінному робочому стані. Якщо ви сумніваєтеся брати ту аб ... Читати далі »
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 236 | Додав: Настя25 | Дата: 2013-03-22

Фахівці ДСНС інформують та застерігають…
Пам'ятка дій при зсуві
(рекомендації щодо дій населення у надзвичайних ситуаціях)

    Зсув - це зміщення мас гірських порід вниз по схилу під дією сили земного тяжіння без втрати контакту з нерухомою основою на більш низький гіпсометричний рівень. Причиною зсуву  може бути: перезволоження  ґрунту дощовими опадами, танення снігів, землетруси, підмив схилів та непродумана діяльність людини (вибухові та земляні роботи, вирубка лісу на схилах пагорбів та інше). 
     Активізація зсувів залежить від інтенсивності постачання ґрунту підземними та поверхневими водами. Об’єм ґрунту, який зміщується  під час зсуву, може становити від декількох сотень до тисяч мільйонів кубометрів, а швидкість коливається від декількох метрів на рік до декількох метрів на секунду.Яких небезпек слід очікувати від зсувів: руйнування і завалення житлових та виробничих будівель, потенційно небезпечних об’єктів, інженерних та дорожніх споруд, магістральних трубопроводів та ліній е ... Читати далі »
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 250 | Додав: Настя25 | Дата: 2013-03-20

День професійної майстерності
     Професія педагога є особливою вже тому, що вимагає від людини безперервного власного розвитку та вдосконалення майстерності. Для того, щоб вчити інших, педагог має вчитися сам, постійно оновлюючи скарбничку своїх знань, методів та прийомів викладання.
       З метою підвищення професійного рівня педагогічних працівників на базі обласних та м. Ужгород курсів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області 21-22 лютого 2013 року відбулися Дні професійної майстерності викладачів та майстрів виробничого навчання.Метою проведення цього заходу було удосконалення знань, вмінь, навичок професійної підготовки педагогічних працівників.
  День професійної майстерності було розпочато начальником навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Закарпатської області з доведенням вимог керівних документів, що забезпечують навчально-виховний процес у Центрі. До програми дводенного заходу увійшли лекції з педагогіки та психології, відкриті та інструктивно-методичні заняття, обмін ... Читати далі »
Переглядів: 256 | Додав: Настя25 | Дата: 2013-02-27

     Повінь – це небезпечно! 
      Дії у випадку загрози виникнення повені, паводку:
- уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв’язку з Вами;
- зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку;
- підготуйте документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти.  Складіть усе у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті;
-  від’єднайте усі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ;
- перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці;
- переженіть худобу, яка є у Вашому господарстві, на підвищену місцевість. 
    Дії в зоні раптового затоплення ... Читати далі »
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 289 | Додав: Настя25 | Дата: 2013-02-22

МНС інформує …
    День учасників бойових дій  

     Щорічно 15 лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який встановлено Указом Президента України №180/2004 від 11 лютого 2004 року. 
    Цю дату було обрано не випадково - 24 роки тому останній радянський солдат покинув землю Афганістану. Ще багато поколінь будуть із сльозами на очах, сльозами безмежної радості та невимовної туги одночасно, згадувати переглядаючи  історичні кадри кінохроніки завершення виведення обмеженого контингенту радянських військ. Багато часу минуло з того дня. Вже немає СРСР, який направив своїх громадян на ту війну. Понад 150 тис. громадян України пройшли її дорогами. 3280 з них загинули в Афганістані, 700 стали інвалідами. Схиляємо голову перед світлою пам’яттю тих, кому не судилося повернутися з ... Читати далі »
Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 215 | Додав: Настя25 | Дата: 2013-02-15

« 1 2 ... 6 7 8 9 »