Чт, 2019-06-20, 09:47:54 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » Архів матеріалів

              Фахівці  цивільного захисту рекомендують…

Пам’ятайте і дотримуйтесь цих правил!

Щоб запобігти виникненню пожежі необхідно:

  1. Купувати електротехнічні прилади лише у спеціалізованих магазинах.
  2. Проводити монтаж і експлуатацію електротехнічних приладів згідно з інструкціями виробника.
  3. Не користуватися електротехнічними приладами по закінченню терміну їх служби.
  4. Не допускати експлуатації електричних приладів,якщо порушена його цільність, чи пошкоджений корпус.< ... Читати далі »
Переглядів: 237 | Додав: Настя25 | Дата: 2014-04-07

     Фахівці цивільного захисту рекомендують…

Якщо в салоні громадського транспорту пожежа:      

  1. Негайно сповістіть про це водія,не забувайте, що його головна увага звернута на дорогу.
  2. Прийміть міри для відкриття дверей кнопкою аварійного відкриття дверей.
  3. Якщо двері не відчиняються,а салон наповнюється димом,розбийте бокові вікна або відчиніть їх як аварійні виходи згідно з інструкцією.
  4. По можливості самі гасіть полум’я за допомогою вогнегасника,якщо він є в салоні,або накривши верхнім одягом осередок загорання.
  5. ... Читати далі »
Переглядів: 204 | Додав: Настя25 | Дата: 2014-04-07

      Однією із функцій держави є захист населення, територій, навколишнього природного середовища від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалим у мирний час та особливий період.

    Кожний громадянин повинен активно діяти під час виконання заходів цивільного захисту.

     При виникненні надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру населення отримає інформацію за місцем роботи або проживання шляхом подачі попереджувального сигналу  „Увага всім!”.

      З отриманням сигналу „Увага всім!”, який подається сиренами, гудками, люди мають негайно увімкнути радіоточку, радіоприймач, телевізор і прослухати інформаційне повідомлення. Радіоточки, радіоприймачі, телевізори  потрібно тримати постійно включеними для отримання нових повідомлень та сигналів оповіщенн ... Читати далі »

Переглядів: 446 | Додав: Настя25 | Дата: 2014-04-07

         Впродовж квітня-червня 2014 року Всеукраїнський громадський дитячий рух «Школа безпеки» за підтримки Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Міністерства освіти і науки, проводить Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості «Безпека в житті – життя – у безпеці» . Конкурс проводиться за напрямами: літературний та мистецький у 10  номінаціях:

номінації літературного напряму:

розповідь (оповідання), казка, вірш (поетичний твір), кросворд;

номінації мистецького напряму:                                                     малюнок, плакат, фотографія, рукоділля, відеоролик соціальної реклами та комп’ютерна презентація, ілюст ... Читати далі »

Переглядів: 223 | Додав: Настя25 | Дата: 2014-04-04

     У наше сьогодення, колись веселе і радісне загальноприйняте гасло «Діти – квіти життя» перестає бути таким світлим, а все частіше забарвлюється у темні кольори…        

    Страшна статистика цифр свідчить, що кількість дітей, які загинули від власної необережності чи безпечності зростає з кожним роком. І основна причина такого катастрофічного стану справ – незнання правил особистої безпеки, невміння передбачити небезпеку, по можливості її уникнути, а при необхідності – діяти. Діти психологічно не готові до екстремальних ситуацій, не відчувають небезпеку і впевнені, що трагедія може статися з ким завгодно, окрім них.         Ось чому, починаючи з дошкільного віку, так важливо формувати у дітей свідоме розуміння цінності власного життя та здоров’я, розуміння особистої відповідальності за них.

      Вже стало доброю традицією у навчальних закладах області у квітні-травні проводити «Тиждень знань безпеки життєдіяльності».
    Проведення зазначе ... Читати далі »

Переглядів: 269 | Додав: Настя25 | Дата: 2014-04-04

       Практично кожен з нас в більшій чи меншій мірі реагує на геомагнітні збурення. Їх вплив призводить до вступу у кров підвищеної кількості адреналіну, що є гормоном стресу. Людина, що не страждає захворюваннями, може не помітити того, що відбувається. А хворому, оговтатися від удару швидкими темпами не вдається.

     Магнітна буря здатна вдарити по найслабших місцях. Хронічні захворювання здатні загостритися, серце збивається з ритму, поганий настрій змінюється затяжною депресією. Реакція кожної людини індивідуальна. В одного виникає слабкість, інший страждає від головного болю, зниження фізичної активності. Людина може стати дратівливим і тривожним без видимої на те причини.

       До групи ризику потрапляють кардіохворі. Під час геомагнітних ситуацій, збільшується кількість інсультів, інфарктів, нападів стенокардії. Також в такі дні схильні до недуг люди, які страждають від надмірної ваги, розладів вегетосудинної системи. Ехо магнітних бур може наздогнати людини не в день бурі, а напередодні, або після неї.

... Читати далі »
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 206 | Додав: Настя25 | Дата: 2014-04-04

      Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області інформує та радить населенню відмовитися від практики спалювання опалого листя,  сухої трави та чагарників.

      Не встигло ще потепліти, як в області вже зафіксовані перші випадки неконтрольованого спалювання сухостою.

     Ще мине трошки часу й Закарпаття охопить справжній бум весняно-польових робіт. Люди почнуть масово займатися облагородженням своїх земельних наділів.

       Звісно, добрий господар завжди піклується про чистоту власного обійстя. Зазвичай зі старим мотлохом люди розправляються за допомогою вогню. Сухе листя, дрібне сміття – все це, в кращому випадку, вивозиться за межі господарства та спалюється на безпечній відстані від будівель, в гіршому ж – до нього під ... Читати далі »

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 219 | Додав: Настя25 | Дата: 2014-04-04

                   28 березня 2014 року на базі навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області, відповідно до нормативно-правових документів, було проведено атестацію педагогічних працівників Центру.

       Загалом на засіданні відбулося обговорення питання атестації десятьох педагогічних працівників. Атестаційна комісія визнала такими, що відповідають займаним посадам 10 педагогів та присвоїли двом педагогічним працівникам категорію «Спеціаліст І категорії» та одному - «Спеціаліст ІІ категорії». Рішення щодо них були прийняті в межах повноважень атестаційної комісії Центру.

                     Також було порушено клопотання перед атестаційною комісією ДСНС про зняття раніше присвоєного педагогічного звання «Майстер виробничого ... Читати далі »

Переглядів: 298 | Додав: Настя25 | Дата: 2014-04-04

           Для багатьох людей весна – це одне з найбільш улюблених пір року, і це зрозуміло – з її приходом стає більше сонця, пробуджуються, після зимової сплячки, дерева, розпускаються первоцвіти, стає радісніше на душі. Але є категорія людей, яких прихід довгоочікуваної весни не тільки не радує, але, навпаки, засмучує, так як приносить з собою нескінченні сльози, нежить і чхання. Це алергіки, а точніше – люди схильні весняної алергії (по науковому полінозу). Переважна кількість алергіків проживає у великих містах, тут їх стан провокує далеко не ідеальна екологічна середа.

        Розвиток такого стану не можна пускати на самоплив, не можна його ігнорувати і вкрай протипоказано займатися самолікуванням. Останнє може бути як неефективним, так і шкідливим. Найпростіший шлях полегшити свій стан — це звернутися до лікаря. Якщо вас з приходом весни раптово став мучити нежить, дерматит, сльозоточивість та інші раніше неспостережувані симптоми, не відкладайте візит до лікаря на потім. Відвідайте кваліфікованого алерголога або як мі ... Читати далі »

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 201 | Додав: Настя25 | Дата: 2014-04-04

    02 квітня у м.Ужгороді (станція Доманинці) на виконання  розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 21.03.2014р. №63 «Про вжиття на території області особливих заходів цивільного захисту» було проведено показове об’єктове тренування щодо приведення у готовність захисної споруди цивільного захисту до укриття  людей.

       Участь у організації  підготовки і проведення навчального  заходу приймали Ужгородський міськвиконком, Ужгородська дирекція залізничних перевезень, Ужгородський міськрайонний відділ Управління ДСНС України у Закарпатській області, навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області. В ролі слухачів були відповідальні посадові особи комунальних підприємств, установ, організацій  м. Ужгорода та учнівська молодь. Захід освітлювали регіональні засоби масової інформації.

Старший майстер виробничого навчання  циклу практичної підгото ... Читати далі »

Переглядів: 249 | Додав: Настя25 | Дата: 2014-04-04

« 1 2 3 4 5 ... 8 9 »