Чт, 2019-06-20, 09:40:46 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » 2013 » Грудень » 17
Запам'ятайте! Лід може підвести нас восени, взимку і навесні. 
      Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини.
         Ця інформація досить цікава: лід блакитного кольору - найміцніший, а білого - значно слабший. Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 5-7 см. 
     Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані. При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 см. 
Перш ніж ступити на лід водоймища, дізнайтеся про товщину або міцність льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов'язково легкого, який ви вільно можете тримати в руці. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, то в ... Читати далі »
Переглядів: 430 | Додав: Настя25 | Дата: 2013-12-17

Щорічно Міністерством охорони здоров'я України реєструється сумна статистика травмувань, пов'язаних з ожеледдю: за небезпечний сезон лікарі надають допомогу тисячам громадян, які постраждали на льоду.Ми пропонуємо прості рекомендації, як уберегтися від значних неприємностей у період ожеледиці.
Перед виходом із будинку
      Пам'ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без великих каблуків. 
        Людям похилого віку краще в "слизькі дні" взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом. Якщо у вас з собою торба, то вона повинна бути тільки такою, що можна носити через плече. 
        Пам'ятайте, що дві третини травм люди старші 60 років одержують при падінні. Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження - небезпечні для здоров'я. 
        Не виходьте без потреби на вулицю, якщо в ... Читати далі »
Переглядів: 342 | Додав: Настя25 | Дата: 2013-12-17

    5 грудня на базі Ужгородської спеціалізованої школи – інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів пройшов спеціальний навчально-організаційний захід присвячений Дню Збройних Сил України.  
      Участь у ньому приймали учні 10-11-их класів серед яких проводились  змагання, веселі старти,  конкурси, вікторини по тематиці навчального предмету «Захист Вітчизни».       
       На цей захід керівником навчального закладу О. Іщенко  були запрошені  фахівці навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області.  
         Майстер виробничого навчання циклу практичної підготовки Дякович Ю.В. та методист методичного кабінету Дрессер О.І. провели показове заняття «Засоби індивідуального захисту органів дихання та шкіри» та конкурс-змагання між учнями на одягання захисного костюму Л-1. Проведення подібних заходівдозволяє виховувати  підростаюче покоління в патріотичному дусі,  пропагувати здоровий і безпечний спосіб життя.  
Cтарший майстер виробничого навчання
   циклу практич
Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 214 | Додав: Настя25 | Дата: 2013-12-17

            Зима - хороша пора року для  здорового і веселого відпочинку та розваг: Санки, лижі, ковзани – найулюбленіші речі в користуванні дітей взимку. На жаль, саме вони стають причиною багатьох травм. Щоб цього не сталося, ви повинні пам’ятати: санки мають бути непошкоджені, з усіма дощечками, щоб під час катання ви не покалічилися; кріплення на лижах має бути також цільне, правильно прикріплене на ногах, щоб нога не вислизнула і не було ризику її зламати чи вивихнути; ковзани мають бути відповідного розміру, не більші, оскільки це також може привести до травматизму.          
            Коли вибирається місце для катання, як правило, шукають пагорб чи схил, з якого будуть спускатися на санках чи лижах. Потрібно пам’ятати, що це місце обов’язково повинно бути далеко від дороги.                    Особливо треба пам’ятати, коли взимку дорога слизька і не завжди водій транспортного засобу зможе зупинити його в потрібний момент. Діти повинні не забувати, що під час забав та ігор не потрібно виконувати різні трюки. Дуже часто, катаючись, вони люблять похизуватися перед друзями різними способами катання. Тут фантазія спрацьовує дивовижно: це і катання із зав’язаними очима, і повернувшись спиною, і на одній нозі і т.д.           ... Читати далі »
Переглядів: 769 | Додав: Настя25 | Дата: 2013-12-17