Чт, 2019-06-20, 10:08:18 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua
Головна » 2013 » Квітень » 25
  1986 рік…Весна…Чорнобиль…

     Неможливо забути ці дати, ці слова. 26 квітня стало чорною датою не лише для українського народу, а для всього людства. В кожній людській душі той трагічний день відізвався тривожним зойком, відчуттям біди, невизначеності майбутнього…
Не всі знали тоді, що це за біда, які наслідки цієї катастрофи на нас чекають. Минають роки і з’являються все нові і нові факти, що ще повніше відображають ті сумні та трагічні події. А для людей, котрі були в повній мірі або частково причетні до Чорнобильської катастрофи, це не просто факт, а тяжкі спомини, покалічена душа, тіло, життя… Спілкуючись з ними, дивлячись їм у вічі, знаходиш відповіді на ті питання, що хвилюють нас в хвилини роздумів. Ці люди очевидці і не тільки. Вони, в першу чергу - рятівники. Деяким з них ми вже ніколи не зможемо задати питання, тому що вони були першими.Після цієї трагічної ночі Чорнобиль вготував для пожежників ще не одне випробування. Це і відкачування "важкої" води з-під розбурха ... Читати далі »
Переглядів: 202 | Додав: Настя25 | Дата: 2013-04-25

          Наближаються 27 роковини з того страшного дня, як 26 квітня 1986 року на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС відбулася аварія, що сполихнула весь світ. Аварія, яка відібрала життя і позбавила житла сотні тисяч людей. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи. Крім того відтоді тисячі людей померли від ракових пухлин, які вона спричинила. Донині про страшну трагедію нагадує створена навколо АЕС 30-кілометрова зона з моторошною назвою "Зона відчудження”. До аварії тут були 94 населені пункти, а зараз лише 13, у них проживають близько 400 людей, котрі не побажали залишити рідну домівку.
    Минають роки і з’являються все нові і нові факти, що ще повніше відображають ті сумні та трагічні події. А для людей, котрі були в повній мірі або частково причетні до Чорнобильської катастрофи, це не просто факт, а тяжкі спомини, покалічена душа, тіло, життя…
       Серед тих, хто в різні роки вступив на боротьбу з атомною стихією були й закарпатські пожежники.
     Різноманітні заходи щодо відзначення 27-х роковин Чорнобильської трагедії проводяться і в навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області. Тут підготовлено матеріали, які висвітлюють п ... Читати далі »
Переглядів: 196 | Додав: Настя25 | Дата: 2013-04-25