Чт, 2018-12-13, 11:42:02 | 
RSS

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      
        88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Верещагіна, 18, 
тел/факс: (0312) 660467, 673384, факс 673284,e-mail: nmc.zakarpattya@mns.gov.ua

Каталог статей

Головна » Статті » Пам'ятки для населення

РАПТОВЕ ОБВАЛЕННЯ БУДІВЛІ
      Повне або часткове раптове обвалення будівлі - це надзвичайна ситуація, яка виникає з причини помилок, допущених при проектуванні будівлі, відступі від проекту при веденні будівельних робіт, порушенні правил монтажу, при введенні в експлуатацію будівлі або окремих його частин з великими недоробками, при порушенні правил експлуатації будівлі, а також внаслідок природної  або техногенної надзвичайної ситуації.  
     Обваленню часто може сприяти вибух, який є наслідком терористичного акту, неправильної експлуатації побутових газопроводів, необережного поводження з вогнем, зберігання в будівлях легкозаймистих і вибухонебезпечних речовин.
          Раптове обвалення призводить до тривалого виходу будівлі з ладу, виникнення пожеж, руйнування комунально-енергетичних мереж, утворення завалів, травмування та загибелі людей.  
        Попереджувальні заходи  
      Заздалегідь продумайте план дій у випадку обвалення будівлі та ознайомте з ним всіх членів своєї сім'ї. Роз'ясніть їм порядок дій при раптовому обваленні і правили надання першої медичної допомоги. Обов'язково майте і зберігайте в доступному місці укомплектовану медичну аптечку і вогнегасник. Отрутохімікати, легкозаймисті рідини та інші небезпечні речовини тримаєте в надійному, добре ізольованому місці.
       Не допускайте знаходження в квартирі без потреби газових балонів. Знайте розташування електричних рубильників, магістральних газових і водопровідних кранів для екстреного відключення електрики, газу і води. При найменших ознаках витоку газу перекрийте його доступ в квартиру, провітріть приміщення і повідомте в службу «Міськгаз» за телефоном - 104.
    Категорично забороняється користуватися відкритими джерелами вогню, телефоном на і електропобутовими приладами до повного вивітрювання газу. Не захаращуйте коридори будівлі, сходові майданчики, аварійні та пожежні виходи сторонніми предметами. Тримайте у зручному місці документи, гроші, кишеньковий ліхтарик і запасні батарейки.  
Як діяти при раптовому обваленні будівлі
     Почувши вибух або виявивши, що будівля втрачає свою стійкість, постарайтеся якнайшвидше покинути її, взявши документи, гроші і предмети першої необхідності. Залишаючи приміщення, спускайтеся по сходах, а не на ліфті, так як він в будь-який момент може вийти з ладу. Припиняйте паніку, тисняву в дверях при евакуації, зупиняйте тих, хто збирається стрибати з балконів і вікон з поверхів вище першого, а також через засклені вікна. Опинившись на вулиці, не стійте поблизу будівель, а перейдіть на відкритий простір.
    Якщо Ви знаходитесь в будівлі, і при цьому відсутня можливість покинути її, то займіть найбезпечніше місце: прорізи капітальних внутрішніх стін, кути, утворені капітальними внутрішніми стінами, під балками каркасу.
     Якщо можливо, сховайтеся під стіл - він захистить Вас від падаючих предметів і уламків. Якщо з Вами діти, укрийте їх собою. Відкрийте двері з квартири, щоб забезпечити собі вихід у разі потреби. Не піддавайтеся паніці і зберігайте спокій, підбадьорюйте присутніх. Тримайтеся подалі від вікон, електроприладів, негайно вимкніть воду, електрику і газ. Якщо виникла пожежа, відразу ж спробуйте загасити її. Використовуйте телефон тільки для виклику рятувальників, представників органів правопорядку, лікарів. Не виходьте на балкон. Не користуйтесь сірниками, тому що може існувати небезпека витоку газу.  
        Як діяти в завалах
    Дихайте глибоко, не піддавайтеся паніці і не падайте духом, зосередьтеся на найважливішому, намагайтеся будь-що вижити, вірте, що допомога прийде обов'язково. По можливості надайте собі першу медичну допомогу. Спробуйте пристосуватися до обстановки і озирнутися, пошукати можливий вихід. Постарайтеся визначити, де Ви знаходитесь, чи немає поруч інших людей: прислухайтеся, подайте голос. 
     Пам'ятайте, що людина здатна витримати спрагу і особливо голод протягом тривалого часу, якщо не буде марно витрачати енергію. Пошукайте в кишенях або поблизу предмети, які могли б допомогти подати світлові або звукові сигнали (наприклад, ліхтарик, дзеркальце, а також металеві предмети, якими можна постукати по трубі або стіни і тим самим привернути увагу). Якщо єдиним шляхом виходу є вузький лаз - спробуйте пролізти через нього. Для цього необхідно розслабити м'язи і рухатися, притиснувши лікті до тіла.

 
Завідувач методичним кабінетом
Федор О.Т.
Категорія: Пам'ятки для населення | Додав: Настя25 (2013-09-06)
Переглядів: 228 | Рейтинг: 0.0/0